Акції провідних морських перевізників упали на тлі «тарифної війни» Трампа

Акції провідних морських перевізників упали на тлі «тарифної війни» Трампа


Нова тарифна політика США вдарила по глобальній логістиці, через що інвестори масово продають акції судноплавних гігантів.

Станом на 7 квітня фондові ринки відреагували на нову хвилю протекціоністських заходів США падінням котирувань провідних судноплавних компаній, проаналізував USM.

Ініційовані Дональдом Трампом широкі імпортні мита, спрямовані проти Китаю, ЄС та інших країн, вивели з рівноваги глобальні ланцюги постачання — і одними з перших це відчули морські перевізники.

Так, акції південнокорейського оператора HMM на біржі KRX обвалилися на 6,89% до 18 250 KRW ($12,43) за акцію. Падіння спровоковане побоюванням щодо скорочення обсягів транстихоокеанської торгівлі — одного з ключових напрямків компанії. Інвестори прогнозують зменшення вантажопотоку та зростання витрат на фрахт, що знижує інвестиційну привабливість компанії.

Тайванська Evergreen Marine, ще один з лідерів контейнерного ринку Азії, втратила 9,91% на Тайбейській біржі, знизившись до 204,50 TWD ($6,18). Для компанії, яка активно працює на маршрутах до США, нові тарифи стали прямим ударом — обсяги замовлень падають, а ризики зростають.

Особливо показовим є падіння китайського судноплавного гіганта COSCO Shipping Holdings. Її акції на Шанхайській біржі втратили понад 10%, опустившись до 12,74 CNY ($1,75). Це найгірший одноденний показник компанії за останні півтора року. COSCO, як державна структура, ще й уособлює геополітичне напруження між США та Китаєм. Раніше Дональд Трамп відкрито звинувачував Китай у «торгівельному паразитизмі», що лише підсилює занепокоєність інвесторів.

Позиції японської MOL Group також похитнулися — її цінні папери знецінилися на 3,56%, торгуючись на рівні $3,92. 

Акції Maersk також зазнали значного падіння. Станом на 4 квітня 2025 року акції компанії на Копенгагенській біржі та американському позабіржовому ринку (OTC) закрилися на рівні 9 530 DKK та $7 відповідно. Це на 11,17% менше порівняно з попереднім днем.

Варто зазначити, що CMA CGM — одна з найбільших судноплавних компаній світу — не котирується на біржі, тому інформація про її акції відсутня. Втім, зважаючи на її вагу у світовій логістиці, вплив тарифів на фінансові показники компанії буде не менш значним.

Зауважимо, що падіння вартості акцій — не просто емоційна реакція президента США. Нові імпортні мита призвели до подорожчання логістики, зниження глобального попиту, та чинять тиск на маржу перевізників. До цього додається невизначеність щодо подальших дій США та ймовірної відповіді Китаю, країн ЄС та інших учасників глобального ринку. На горизонті — зростання цін для споживачів і нова хвиля дестабілізації у світовій економіці.

Як повідомлялося, раніше глобальна індустрія морських перевезень, яка обслуговує 80% світової торгівлі, опинилася в умовах невизначеності. Ключові гравці галузі зіткнулися з наслідками посилення протекціонізму. Це послабило позиції великих власників контейнерних суден, які отримували високі прибутки та протягом років мали перевагу у формуванні тарифів.

Також нещодавно USM писав, що Китай вводить додаткові 34% мита на всі американські товари у відповідь на аналогічні заходи з боку президента США Дональда Трампа.



Наш Telegram канал