Відкриття порту Миколаєва залежить від політичної волі, — Нібулон
![](https://usm.media/wp-content/uploads/2025/02/na-mikolayivshhini-stvoryat-suchasnij-morskij-hab-1024x610.jpg)
Порт Миколаєва готовий до роботи, але відновити суднозаходи до нього можливо лише за відповідних політичних домовленостей.
Про це розповів директор з логістики «Нібулон» Сергій Калкутін у інтерв’ю USM.
«З погляду юридичних питань, можливо, я помиляюся, але перепон немає. Якщо будуть досягнуті політичні та геополітичні домовленості, і з’явиться фізична можливість заходження суден у порт, цей процес можна буде реалізувати в досить короткий термін. Юридичних складнощів я особливо не бачу», — прокоментував він.
Калкутін нагадав, що порти Одеси відкрили досить швидко, щойно були прийняті відповідні політичні рішення та Збройні Сили України гарантували безпеку коридору.
«Тому нам на своєму рівні залишається лише сподіватися та бути готовими до відкриття порту з технічної точки зору», — зазначив директор з логістики «Нібулон».
Скоріше за все, робота в порту стане можливою лише після завершення активних бойових дій. Адже ворог зараз перебуває на Кінбурнській косі, а саме через цю ділянку має проходити весь флот до Миколаївського порту.
«Нібулон» повністю готовий до відновлення роботи порту. За словами Калкутіна, компанія готова почати вантажити судно вже через півтори години після того, як воно стане під причал.
В умовах війни, коли Миколаїв фактично перебуває у фронтовій зоні, частина флоту «Нібулон» залишається там заблокованою. Його використання на ділянці Вознесенськ-Миколаїв могло б бути можливим. Це суттєво розвантажило б автомобільні дороги, адже Вознесенськ завжди був логістичним хабом для агрохолдингу. Він дуже вдало розташований на транспортних магістралях, і там була можливість накопичувати товар, доставляючи його в порт водним транспортом.
Але через блокування Миколаївського порту ця схема зараз економічно не працює і не розглядається як життєздатна. Поки що у «Нібулоні» перебувають в режимі очікування саме відкриття порту Миколаїв, чи зміні політики УЗ щодо тарифоутворення, що б дало можливість конкурувати з автомобільним транспортом в цьому регіоні шляхом комбінованого перевезення вода-залізниця.
Раніше USM повідомляв, що порти на Дунаї втрачають свою конкурентоспроможність.