Суд відмовився повертати обвинувальний акт у справі Пивоварського

Суд відмовився повертати обвинувальний акт у справі Пивоварського


Суд у справі ексміністра інфраструктури Андрія Пивоварського відмовив стороні захисту в поверненні обвинувального акта.

Як повідомив Андрій Пивоварський у Facebook, суд відмовив у задоволенні клопотання сторони захисту про повернення обвинувального акта. 

За словами ексміністра, текст акту не дає чіткого розуміння суті звинувачень.

«З обвинувального акту досить важко зрозуміти у чому ж мене обвинувачують. Суд вирішив, що буде розбиратися в цьому вже в судовому процесі», — прокоментував Пивоварський. 

Також суд у справі ексміністра інфраструктури Андрія Пивоварського ухвалив рішення про публічний доступ до засідань. Засідання, яке відбулося 13 січня, можна переглянути на офіційному каналі Вищого антикорупційного суду в YouTube.

Наступне засідання заплановане на 10 лютого, хоча суд може призначити його раніше.

Раніше USM повідомляв, що суд відмовився передати АРМА $30 млн у справі ексміністра Пивоварського.

Нагадаємо, у лютому 2024 року НАБУ та САП повідомили ексміністру інфраструктури Андрію Пивоварському про підозру у зловживаннях, через які держава нібито зазнала збитків на понад $30 млн. Колишній посадовець прокоментував ситуацію

За даними слідства, у липні 2015 року тогочасний міністр спільно зі своїм заступником (на той час також головою Тарифної ради Мінінфраструктури) забезпечили прийняття наказу, за яким корабельний збір із суден в морському порту «Південний» разом із ДП «АМПУ» почали стягувати й приватні компанії (у пропорції 50/50). Тоді як за законом стягнення такого збору є виключною прерогативою держпідприємства як користувача акваторії порту, що належить державі, повідомили в Telegram-каналі НАБУ.

Слідство встановило, що наказ ухвалили без належного економічного обґрунтування і всупереч зауваженням департаменту економіки та фінансів Мінінфраструктури та ДП «АМПУ».

4 квітня колишньому першому заступнику міністра інфраструктури України Володимиру Шульмейстеру обрали запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 4 млн грн.

Також на підозрюваного поклали обов’язки:

  • прибувати за першою вимогою до детектива, прокурора та суду;
  • повідомляти детектива, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та роботи, виїзд за кордон;
  • утримуватися від спілкування з іншим підозрюваним у справі та свідками.

15 травня запобіжний захід подовжили ексміністру Пивоварському. Він, як і Шульмейстер, має прибувати на вимогу до слідчого, прокурора та суду, повідомляти про зміну місця проживання та роботи тощо. 

«Маємо підтвердження того, що досі немає цивільного позову проти мене про відшкодування збитків постраждалій стороні. Бо немає постраждалої сторони. Бо немає збитків. Бо якби були, то була б і постраждала сторона. Але ж 27-го лютого 2023-го року активи заарештували для компенсації збитків постраждалій стороні. Виходить, що щось у справі пішло не так, як хотіла сторона звинувачення з самого початку. Основний план зламався. Тому і продовжили слідство на шість місяців після вручення підозри. Будуть нести інший план», — прокоментував Андрій Пивоварський на Facebook.  



Стрічка новин
Наш Telegram канал