Трамп допускає силовий сценарій для захоплення Гренландії та Панамського каналу
Трамп заявив, що США можуть вдатися до економічного чи військового примусу для встановлення контролю над Гренландією або Панамським каналом.
Виступаючи на прес-конференції новообраний президент США прямо відмовився виключити можливість вторгнення чи інших примусових дій щодо Гренландії та Панамського каналу. Про це пише Politico.
Гренландія, яка є територією Данії з високим ступенем автономії, була предметом інтересу Трампа ще з 2019 року. Обраний президент наголосив, що острів має стратегічне значення для Сполучених Штатів, заявивши, що острів «потрібен США для національної безпеки».
Трамп також поставив під сумнів право Данії на контроль над Гренландією.
«Люди навіть не впевнені, чи має Данія законне право на це, але якщо вони мають, то повинні відмовитися, тому що це необхідно нам», — заявив обраний президент.
Натомість прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен знову наголосила на неможливості продажу Гренландії, наголосивши, що Гренландія належить гренландцям. Вона також підкреслила, що жителі острова однозначно виступають проти будь-яких пропозицій щодо продажу чи передачі території.
Трамп також звернув увагу на Панамський канал, заявивши, що зараз судноплавною артерією нібито контролює Китай, а не Панама.
Поточні заяви викликали протест з боку уряду Панами. Президент Панами Хосе Рауль Муліно раніше наголошував, що «кожен квадратний метр Панамського каналу належить Панамі і залишиться таким».
Інтерес до Гренландії та Панамського каналу пояснюється їхнім стратегічним значенням. Гренландія, багата на корисні копалини, займає ключову позицію в Арктиці, де зростає конкуренція світових держав. Панамський канал, у свою чергу, є критично важливим для глобальної торгівлі та логістики.
Як напередодні писав USM, Дональд Трамп планує перейменувати Мексиканську затоку на Американську після вступу на посаду, назвавши це «логічним кроком».