Дельфіни й птахи гинуть внаслідок аварії російських танкерів у Чорному морі
Мазут, який після аварії витікає з російських танкерів «Волгонефть 212» та «Волгонефть 239», призведе до загибелі морських мешканців – риби, дельфінів та водоплавних птахів.
Про це заявила голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко в етері Київ 24.
За її словами, від нафтопродуктів першочергово гинуть морські мешканці – дельфіни, водоплавні птахи тощо.
«Є факти руйнування танкерів і ці танкери перевозили нафтопродукти. Розлив нафти й інших нафтопродуктів, зокрема мазуту, що вже є підтвердженим фактом з боку РФ, спричиняє негативні наслідки для навколишнього середовища, якщо вони потрапляють в морську воду. Тим більше – в прибережну смугу», – зазначила Тетяна Тимочко.
Голова Всеукраїнської екологічної ліги підкреслила, що під вплив потрапляють птахи тому, оскільки мазут, плівка покривають їхнє пір’я, не дають можливості піднятися в повітря й вони гинуть в морі або на березі.
Своєю чергою доктор біологічних наук Іван Русєв додав, що ця екокатастрофа стане черговим негативним і суттєвим впливом до поступової загибелі життя у Чорному морі.
«Витік мазуту матиме катастрофічні наслідки для великої частини морської екосистеми й всіх живих організмів через токсичний вплив нафтопродуктів», – пише Іван Русєв.
Він також нагадав, що Україна вже має досвід повільної реакції міжнародних інституцій щодо загибелі дельфінів від дій РФ. За його словами, вже два роки Генпрокуратура України не може отримати результати лабораторних досліджень зразків від дельфінів у Італії та Німеччині, які загинули під час війни і яких викидало на береги Чорного моря.
Нагадаємо, 15 грудня два російські танкери тонули у Керченській протоці. Спочатку зазнав аварії танкер «Волгонефть-212», який перевозив 4 тонни нафти. Через годину шторм підбив «Волгонефть-239».
Причиною аварії став сильний шторм. Один з танкерів хвилі розрубали майже навпіл. Внаслідок аварій в море могли вилитися 4300 тонн мазуту та інших нафтопродуктів.