Росія в ООН блокувала заходи проти забруднення океанів пластиком
На сесії ООН країни не змогли домовитися щодо боротьби з пластиковим забрудненням.
Представники майже 200 країн не змогли досягти згоди щодо посилення заходів для боротьби з пластиковим забрудненням на 5-й сесії Міжурядового комітету ООН. Про це пише Bloomberg.
Сесія ООН проходила у південнокорейському місті Пусан. Переговори, які розпочалися ще у 2022 році, були спрямовані на розв’язання проблем, пов’язаних зі зростанням обсягів пластикових відходів. За прогнозами Організації економічного співробітництва та розвитку, виробництво пластику може зрости на 60% — до 736 мільйонів тонн у 2040 році.
Цього разу перемовини знову затрималися через блокування прогресу з боку невеликої групи країн, переважно нафтовидобувних держав, серед яких Росія та Саудівська Аравія. Вони виступили проти нових обмежень, аргументуючи, що питання, пов’язані з обмеженням видобутку та хімічних речовин, нібито виходять за межі мандату Комітету.
За даними ООН, річна вартість збитків від забруднення пластиком становить близько 2,2 трлн доларів, з яких 1,5 трлн — це шкода океанічним екосистемам. У відповідь на це Асамблея ООН у березні 2022 року ухвалила резолюцію щодо стимулювання міжнародних зусиль для розробки замінників пластику та зменшення пластикового забруднення.
Разом із тим, забруднення пластиком впливає на всі рівні економіки, від туризму до риболовлі, і вимагає величезних витрат на підтримання інфраструктури для утилізації відходів. Пластик у водах може засмічувати системи охолодження суден, що веде до збоїв у морській промисловості, а також загрожує цілісності каналізаційних систем, збільшуючи ризик повеней.
Більшість країн підтримують ідею створення юридично зобов’язального міжнародного договору, що включатиме регулювання небезпечних хімікатів, обмеження їхнього виробництва та споживання, а також поступове припинення використання одноразових пластикових виробів, таких як столове наряддя.
Раніше USM писав, що так звана Велика сміттєва пляма у Тихому океані сягнула рекордних розмірів. Нові дослідження показують експоненційне зростання концентрації пластику, що становить небезпеку для океанічної екосистеми та глобального колообігу вуглецю.