Японія та Китай врегулювали суперечку щодо скидання води з АЕС у Фукусімі

Японія та Китай врегулювали суперечку щодо скидання води з АЕС у Фукусімі


Відповідно до домовленості буде створений орган під егідою МАГАТЕ, який контролюватиме викиди у море. 

Китай та Японія досягли компромісу в питанні скидання очищеної від радіоактивних елементів води з АЕС «Фукусіма-1» в океан. Про це пише «Укрінформ». 

Сторони підписали угоду про створення міжнародного механізму моніторингу процесу скидання води з АЕС у рамках місії МАГАТЕ.

За словами представників Китаю, обидві країни провели кілька раундів консультацій, перш ніж досягли домовленості. Ключовий елемент — згода Токіо на створення міжнародного механізму довгострокового моніторингу, що дозволить Китаю та іншим зацікавленим сторонам брати участь у спостереженні за процесом скидання води з «Фукусіма-1».

Зокрема, китайські експерти отримають можливість проводити незалежний відбір проб морської води біля АЕС у Фукусімі та аналізувати їх результати.

Окремо домовленості стосуються поступового відновлення імпорту японських морепродуктів, який Китай повністю заборонив 24 серпня минулого року. Після участі Китаю в міжнародному моніторингу та проведення незалежного аналізу проб, Пекін планує поступово знімати обмеження на імпорт морепродуктів, за умови їх відповідності стандартам.

Нагадаємо, МАГАТЕ дозволило Японії скинути в океан радіоактивну воду з АЕС «Фукусіма-1». За словами гендиректора агенції з ядерної енергетики Рафаеля Гроссі, контрольовані, поступові скиди очищеної води з АЕС у море матимуть «незначний радіаційний вплив на людей і навколишнє середовище».



Стрічка новин
Наш Telegram канал