Якість води у річці Сейм на Сумщині дедалі погіршується
Найгірші показники якості води науковці фіксують на ділянці між населеними пунктами Пруди та Мутин.
На Сумщині зберігається погіршення якості води у річці Сейм. Ймовірне джерело забруднення досі знаходиться на території Росії, повідомили у пресслужбі Міндовкілля.
Найгірші показники фіксуються на ділянці між селищами Пруди та Мутин. Хімічне споживання кисню порівняно з минулою добою знизилося на 29 одиниць. Зараз воно становить 112 мг на кубічний дециметр біля с. Пруди, та 102 мг на кубічний дециметр біля с. Мутин.
При цьому, розчинений кисень у межах цієї ділянки зріс до 0,14-0,34 мг на дециметр кубічний. Азот амонійний перебуває у межах норми.
На Чернігівщині та Київщині відбувається покращення якості води річки Сейм. У Чернігівській області всі досліджувані показники перебувають у межах норми — крім марганцю біля міста Батурин, тут він перевищує норму в 1,2 раза.
У пункті водозабору міста Бровари хімічне споживання кисню становить 32,02 мг на дециметр кубічний, при нормі 30 мг на дециметр кубічний. Розчинений кисень у нормі.
У пункті водозабору міста Київ хімічне споживання кисню складає 20,76 мг на кубічний дециметр. Розчинений кисень перебуває у межах 6,02 мг на кубічний дециметр, при нормі не менше 4 міліграм на дециметр кубічний.
Перевищень за вмістом пестицидів, поліароматичних вуглеводнів, летких органічних сполук, важких металів, а також загибелі риби не виявили.
Нагадаємо, починаючи з 14 серпня, росіяни спричинили масштабне забруднення річки Сейм. У результаті забруднення масово загинула риба. Забруднення одразу поширилось по всій акваторії річки Сейм у межах Сумської області й дісталося Чернігівщини.
Напередодні USM писав, що на відновлення екосистеми отруєної річки знадобиться від 2 до 3 років.