На відновлення екосистеми отруєної річки Сейм знадобиться 2-3 роки

На відновлення екосистеми отруєної річки Сейм знадобиться 2-3 роки


Науковці заявляють, що на відновлення екосистем річок Сейм та Десна може знадобитися 2-3 роки, попри те, що ситуація контрольована.

Якість води у річці Сейм, отруєній росіянами, поступово покращується, а у Десні рух забруднення сповільнюється, повідомили у Міндовкілля.

Зокрема, вміст розчиненого кисню у Сеймі, в місцях забруднення, досяг норми — 4 мг на дециметр кубічний. Мор риби не фіксують.

У Десні забруднення сповільнилося, наразі державні та місцеві органи влади намагаються локалізувати та ліквідувати наслідки забруднення. На Чернігівщині працюють три аераційні установки, також встановлюють додаткові системи аерації в Київській області. 

Для збору загиблої риби у Чернігівській області задіяли 15 човнів та 142 фахівці. Наразі вдалося зібрати 31 тонну загиблої риби на Сумщині та Чернігівщині.

Крім того, Держводагентство та Держекоінспекція продовжують здійснювати посилений кризовий моніторинг стану вод. Вже відібрали 195 проб води у Чернігівській, Сумській та Київській областях.

За словами директора УкрГМІ ДСНС України та НАН України Володимира Осадчого, за допомогою супутникових знімків вдалося оцінити обсяг забрудненої води, яка потрапила у річку Сейм з цукрового заводу в Курської області — близько 5600 тонн. 

Попри позитивну динаміку очищення вод, екосистеми Сейму та Десни можуть відновитися за 2-3 роки. 

Наразі Міндовкілля разом із науковцями, представниками Держводагентства та залучених органів працюють над створенням єдиного найбільш оптимального підходу у  відновленні екосистем та природної якості води у річках.

Нагадаємо, починаючи з 14 серпня, росіяни спричинили масштабне забруднення річки Сейм. У результаті забруднення масово загинула риба. Забруднення одразу поширилось по всій акваторії річки Сейм у межах Сумської області і дісталося Чернігівщини.



Стрічка новин
Наш Telegram канал