Критичний рівень скупчення суден зафіксували у порту Сінгапуру 

Критичний рівень скупчення суден зафіксували у порту Сінгапуру 


Скупчення суден та затримки вантажів у порту Сінгапуру досягли критичного рівня з часів пандемії. 

Це стало наочним підтвердженням наслідків зміни контейнерними лініями маршруту своїх суден в обхід Червоного моря, пише Reuters

Наслідки цих обмежень проявляються і в інших азійських та європейських портах.

Галузі, які роблять ставку на великотоннажні контейнеровози, знову стикаються із підвищенням тарифів, необхідністю пошуку запасних портів і нестачею порожніх контейнерів. Багато компаній прагнуть наростити товарні запаси напередодні пікового торговельного сезону.

За даними аналітичного агентства Linerlytica, завантаженість портів у світі досягла 18-місячного максимуму: 60% суден, які змушені простоювати на якірних стоянках, знаходяться в Азії. Загальна вантажомісткість таких судів на середину червня перевищувала 2,4 млн TEU.

Причиною кризи стало порушення графіка рейсів суден і меншої кількості суднозаходів, оскільки судна обирають протяжніші маршрути навколо півдня Африки в обхід Червоного моря, де з листопада минулого року зберігаються ризики для судноплавних ліній.

Читайте також: Криза у Червоному морі вносить зміни у морські перевезення.

Тому у великих перевантажувальних хабах, таких як Сінгапур, де вантажі перевалюють на різні судна на останньому етапі шляху, великі обсяги вантажів вивантажують одночасно, і судна відмовляються від наступних рейсів, щоб укластися у графік.

За оцінкою консалтингової компанії Drewry Maritime Advisors, середній обсяг вивантаження в порту Сінгапур у період із січня по травень зріс на 22%, що суттєво вплинуло на продуктивність порту. 

Морська та портова адміністрації MPA повідомила, що середній час очікування постановки до причалу для контейнеровоза на кінець травня становив 2-3 дні, а за даними Linerlytica та PortCast ці затримки можуть тривати до тижня. У звичайній ситуації це триває менше ніж добу.

Кризова ситуація складається і в портах Порт-Кланг та Танджунг-Пелепас (Малайзія). Збільшився час очікування в китайських портах – найтриваліші затримки спостерігаються в Шанхаї та Ціндао.

Зокрема, портовий оператор PSA, щоб впоратися із тривалими затримками, знову відкрив старі причали та верфі на терміналі Keppel і має намір відкрити більше причалів у порту Туас.

Maersk повідомила своїх клієнтів про тимчасове скасування двох рейсів у західному напрямку з Китаю та Південної Кореї на початку липня через серйозну перевантаженість в азійських та середземноморських портах.

Варто зазначити, що піковий сезон судноплавства настав цього року раніше, ніж звичайно, що теж посилило ситуацію з перевантаженістю портів.

Водночас контейнерні ставки зросли, що підвищує ризик нового зростання цін для покупців, аналогічно до сплеску інфляції після пандемії, яку центральні банки все ще намагаються стримати. 

«У квітні тарифи стабілізувалися, але у травні відбулося значне збільшення морського експорту китайських товарів через Інтернет-продаж», – повідомляє експедиторська компанія Dimerco, що спеціалізується на азійському ринку.

Аналітики ринку контейнерних перевезень Xeneta розповіли, що ціни на контейнерні перевезення з Азії до США та Європи потроїлися з початку 2024 року. Ставки морського фрахту з Азії та Сінгапуру на східне узбережжя США знаходяться на найвищому рівні з вересня 2022 року, а тарифи на західне узбережжя США стали найвищими від серпня 2022 року. 

Занепокоєння з приводу можливих страйків в портах США в цьому році також може призвести до перенесення пікового сезону. Експерти попередили, що всі ці перебої, ймовірно, означатимуть підвищення цін для споживачів.

«Це величезні фінансові втрати для вантажовідправників», – сказав Пітер Санд, головний аналітик Xeneta.

Як раніше повідомляв USM, ITF вимагає захистити моряків і не пускати судна до Червоного моря.



Наш Telegram канал