Польща депортувала українських журналістів, які розслідували вантажні перевезення з росією
Польща депортувала двох українських журналістів, які розслідували вантажні перевезення на російсько-польському кордоні.
У Польщі затримали двох журналістів Інформаційного агентства «Район.ін.юа», які проводили розслідування щодо вантажних перевезень на російсько-польському кордоні.
7 березня редактора Юрія Конкевича та відеооператора Олександра Пілюка затримали під час фіксації перетину кордону вантажівками між Калінінградською областю рф та Польщею.
9 березня прикордонники привезли журналістів на пункт пропуску Дорогуськ-Ягодин.
У межах редакційного завдання журналісти мали слідкувати за вантажопотоком на кордоні та з’ясувати, який транспорт використовується для перетину кордону – польський чи російський.
Працівники поліції відібрали у журналістів два смартфони, два фотоапарати, особистий макбук, карти пам’яті, мікрофони, павербанки й навіть селфі-палиці.
Причиною затримання поліція назвала те, що журналісти занадто довго фотографували критичну інфраструктуру, а саме – російські вагони скрапленого газу.
Крім того, поліціянти без згоди журналістів обшукали авто. З рюкзака, який був в автомобілі, вилучили редакційний ноутбук, три мікрофони, навушники, обладнання для світла та інші особисті речі.
У дзвінку консулу, редакції та родичам працівники поліції відмовили без пояснення причин.
«Редакція зараз самотужки розпочала процес оскарження депортації, яка забороняє нашим журналістам відвідувати країни Шенгенської зони упродовж 5 років. Але ми звертаємося до міжнародних журналістських організацій за підтримкою, адже така реакція польських правоохоронців загрожує свободі слова не тільки щодо українських журналістів. Також ми вимагаємо повернути майно, яке є коштовним й становить матеріальну цінність. Відсутність техніки значною мірою блокує діяльність Інформаційного агентства “Район.ін.юа”», – звертається директор Ігор Денисевич.
Нагадаємо, попри ембарго на деякі види агропродукції з України, Польща продовжує імпортувати ці ж самі позиції з росії та Білорусі. Про це дізналися українські журналісти.
Ймовірно, вслід і після цього глава польського уряду Дональд Туск заявив, що Польща вивчить досвід Латвії щодо введення ембарго на імпорт агропродукції з рф і, можливо, незабаром здійснить аналогічні кроки.
Напередодні на бік України стали аграрії з Литви. На думку фермерів, набагато більшою проблемою для аграрного ринку є російське зерно, що надходить до країни.