Думка: криза у Червоному морі створює попит на транзит через росію
З початку кризи в Червоному морі збільшився попит на перевезення товарів з Азії до Європи залізницею через росію.
Німецька DHL заявила, що запити на перевезення вантажів залізницею через рф зросли приблизно на 40% після того, як у грудні контейнеровози почали перенаправлятися за довшим маршрутом.
Як пише Уніан, своєю чергою RailGate Europe заявила, що попит зріс на 25–35%. Нідерландська Rail Bridge Cargo повідомила, що вантажні залізничні перевезення через росію у цьому році зросли на 31%.
«Логістичні компанії по-новому подивилися на маршрути через росію після рішення більшості великих контейнерних судноплавних ліній перенаправити рейси з Азії до Європи, які зазвичай проходять через Суецький канал, через мис Доброї Надії», — зазначають ЗМІ.
Зауважується, що такі перенаправлення збільшили час доставки вантажів між Китаєм і Північною Європою на 7–10 днів, до 50–55 днів. DHL заявила, що час доставки залізницею через РФ між Ченду в Китаї та Дуйсбургом у Німеччині становить від 25 до 30 днів.
Водночас деякі логістичні компанії, включаючи швейцарську Kuehne & Nagel і данську Maersk, заявили, що вони уникають використання залізничних маршрутів через росію після повномасштабного вторгнення.
Керівник відділу морської логістики в Kuehne & Nagel Майкл Олдуелл сказав, що в нинішніх умовах є «більший попит» на перевезення товарів з Азії до Європи залізницею. Однак він підкреслив, що компанія «повністю» припинила свою діяльність на цьому маршруті з 2022 року.
Нагадаємо, військові США відбили у Червоному морі масштабну атаку дронів з боку єменських бойовиків-хуситів. Кажуть, атака була спрямована на торговельні судна, ВМС США та кораблі коаліції у Червоному морі.