Китай незадоволений, що його морську нафтову корпорацію вважають «спонсором війни»
Китай повідомив Україні про негативні наслідки для двосторонніх стосунків. Причиною стало внесення китайських компаній до переліку спонсорів війни.
Про це пише Reuters з посиланням на власні джерела.
Так, НАЗК внесла 14 китайських компаній до списку «міжнародних спонсорів війни». Зокрема до нього увійшли й корпорації-гіганти, серед яких Китайська національна морська нафтова корпорація (CNOOC Group).
Читайте також: Китайські компанії просять звільнити їх від санкцій щодо проєкту рф «Арктик СПГ-2».
У виданні зазначили, що в результаті Китай не висунув жодних умов або «тимчасових рамок» для України, а просто висловив свою точку зору щодо списку.
За припущенням анонімного джерела, Пекін може пов’язувати це питання з китайськими закупівлями українського зерна. Китай у 2023 році став другим імпортером української агропродукції серед усіх країн світу, загальна сума закупівель становила 2,22 млрд доларів.
Через новий морський коридор близько 30% морського експорту України, включаючи продукти харчування, метали й руду, відправили до Китаю.
Як раніше повідомляв USM, росія веде переговори з Китаєм про розвиток суднобудівної галузі.
Довідка.
CNOOC Group – третя за величиною національна нафтова компанія Китаю, найбільший морський видобувач нафти та газу в країні.
Дочірня компанія CNOOC має 10% акцій у проєкті «Арктик СПГ-2». Капітальні вкладення для запуску «Арктик СПГ-2» оцінюють у 21,3 млрд доларів. У липні 2023 року в межах цієї співпраці добудували та спустили на воду першу лінію зрідження природного газу (ЗПГ), так званий «плавучий завод».
«Арктик СПГ-2» є ключовим елементом прагнення росії збільшити свою частку на світовому ринку ЗПГ до 2030 року з приблизно 8% до п’ятої частини.