Знищення українських зерносховищ — це воєнні злочини

Знищення українських зерносховищ — це воєнні злочини


Зафіксовані факти знищення росіянами зерносховищ в Україні розглядатимуться в уряді США та міжнародних організаціях як потенційні воєнні злочини росії. 

В подальшому їх буде використано з метою залучення рф до відповідальності та запровадження нових санкцій, повідомив один із керівників проєкту Conflict Observatory, виконавчий директор Єльської гуманітарної лабораторії Натаніель Реймонд, пише «‎Укрінформ». ‎  

«Інформація корисна для зусиль відповідних структур в уряді США та в усьому світі, які розглядають заходи щодо санкцій та відповідальності росії, як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективах», — зауважив Реймонд.

Незалежно від того, чи були об’єкти української зернової інфраструктури пошкоджені навмисне або через невибіркові обстріли, напади на зерносховища розцінюються як воєнні злочини й злочини проти людяності. Таку думку висловив Реймонд, посилаючись на Четверту Женевську конвенцію та Римський статут 1998 року

«Докази, які ми зібрали, відповідають цим потенційним злочинам», — наголосив учений.

Крім того, дані про знищення зерносховищ в Україні також є корисними для Всесвітньої продовольчої програми, Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO) та інших профільних структур, щоб знизити наслідки для глобальної продовольчої безпеки.

Раніше проєкт Conflict Observatory встановив, що з початку вторгнення росії Україна втратила кожне шосте сховище зернових або 15,73% від загальної кількості. До цього списку входять силоси, елеватори, бункери для зерна та склади для зберігання пшениці, ячменю та соняшника.