Зіткнення суден біля Сінгапуру: розлив нафти загрожує морському заповіднику

Зіткнення суден біля Сінгапуру: розлив нафти загрожує морському заповіднику


Біля південного Сінгапуру стався витік нафти через зіткнення двох суден. Розлив поширився на інші райони узбережжя острова.

Витік нафти загрожує морському заповіднику. Влада активізує зусилля з прибирання палива, повідомляє Reuters

Нафта вилилася у води після того, як земснаряд під прапором Нідерландів зіткнувся з бункерувальником під прапором Сінгапуру вдень 14 червня у південному порту Пасір Панджанг.

Влада заявила, що нафта припинила витікати з судна. Втім, 15 червня повідомили, що «через припливну течію оброблена нафта розповсюдилася вздовж берегів, включаючи Сентозу, заповідник Лабрадор, Південні острови, Південний пірс Марина та Іст. Прибережний парк».

Плями нафти також помітили у водах навколо морського парку Sister’s Islands, морської території під охороною площею 400 000 квадратних метрів.

Сінгапур є глобальним судноплавним і паливно-бункерним центром. Вплив розливу нафти на навколишнє середовище залишається незрозумілим, але місцева газета The Straits Times повідомила, що рибалки напоготові щодо різкого збільшення кількості загиблої риби протягом наступних кількох днів.

Ендрю Діксон, який керує екологічно чистим курортом менш ніж за годину їзди від Сінгапуру, сказав, що розливи нафти такого масштабу трапляються рідко, і влада має запровадити суворі покарання «за такі речі, щоб цього не сталося».

Раніше USM повідомляв, що порт Антверпена у Бельгії тимчасово закрили. Це пов’язано з розливом нафти, який стався на одному з причалів.