Яхта підсанкційного олігарха з рф без перешкод залишила Хорватію

Яхта підсанкційного олігарха з рф без перешкод залишила Хорватію


Яхта Irina VU компанії родини підсанкційного російського олігарха Алішера Усманова змогла без перешкод залишити Хорватію.

Судно знаходилося в списку активів, заморожених санкціями ЄС, Великої Британії та США. Втім, яхта змогла залишити причал марини Бетіна на острові Муртер, Хорватія.  

Яхта зникла з причалу три місяці тому, але лише зараз відповідальні за неї органи в Хорватії «дізналися» про інцидент, повідомляють хорватські ЗМІ.

Вартість яхти Irina VU — близько 5 млн євро. 35-метрове судно зареєстроване в 2012 році в хорватському місті Спліт. 

Згідно з даними MarineTraffic, яхта вирушила з марини Бетіна ще 6 жовтня. Через три дні, 9 жовтня, судно прибуло до турецького порту Дідім. З того часу актуальна локація яхти невідома.

Днями до Бетіни зайшла майже ідентична яхта, яка, за словами анонімного джерела, наближеного до влади, мала вдавати, що підсанкційне судно досі знаходиться в Хорватії. 

Наразі хорватські служби безпеки спільно з міжнародними структурами розпочали розслідування. За інформацією ЗМІ, хорватська прикордонна поліція ніби не знала, що яхті заборонено перетинати кордон. 

Державний секретар Міністерства моря, транспорту та інфраструктури Ален Госпочич заявив, що судно після внесення до санкційного списку опечатали. Власників повідомили, що вони не можуть розпоряджатися майном, а капітан порту заборонив доступ до судна. 

На питання про те, як 35-метрова яхта вартістю 5 млн євро без перешкод залишила Хорватію, чиновник відповів, що Бетіна — марина відкритого типу, куди без проблем може прийти хто завгодно. 

«У порту Бетіна все відкрито для всіх. Ми з вами можемо прийти туди, прогулятися по набережній і застрибнути на будь-яку яхту, яка там пришвартована. Міністерство повідомило порт, що яхта заблокована, капітан порту видав вказівку владі, що доступ до яхти заборонено, а міністерство не наймає служби безпеки для цілодобової охорони чужого майна, і не планує це зробити, оскільки така система є нежиттєздатною», — зазначив Госпочич.  

Він додав, що до обов’язків міністерства не входить перевірка того, чи не викрав хтось підсанкційне майно.