Вчені фіксують аномальну поведінку найбільшого у світі айсберга (фото)

Вчені фіксують аномальну поведінку найбільшого у світі айсберга (фото)


Величезний айсберг A23a обертається на місці в антарктичних водах попри прогнози науковців.

Уже кілька місяців айсберг A23a обертається на місці на північ від Антарктиди, замість того, аби рухатися за найпотужнішою океанічною течією. Про це пишуть BBC News.

Вчені стверджують, що айсберг площею 3600 кв. км (майже п’ять Нью-Йорків) потрапив у «пастку» через турбулентність течій. Цілком імовірно, що він продовжуватиме обертатися на місці протягом багатьох років.

«Зазвичай усі думають про айсберги як про минущі речі; вони дробляться і тануть. Але не цей. A23a — це айсберг, який просто відмовляється вмирати», — зауважив полярний експерт професор Марк Брендон.

A23a відколовся від узбережжя Антарктиди ще у 1986 році та майже відразу застряг у донному мулі моря Ведделла. Три десятиліття він був статичним «крижаним островом». Лише у 2020 році айсберг знову почав дрейфувати й попрямував на північ — у більш теплі води.

На початку квітня цього року A23a потрапив до Антарктичної циркумполярної течії, яка переміщує навколо земної кулі у сто разів більше води, ніж усі річки Землі разом узяті. Це мало б викинути айсберг у Південну Атлантику, де б він швидко розтанув.

Натомість A23a «застряг» неподалік Південних Оркнейських островів, повертаючись проти годинникової стрілки приблизно на 15 градусів на день. 

Читайте також: Як дослідження космосу допоможуть полярному судноплавству