У тілах акул вчені виявили небезпечні дози кокаїну
Морські біологи вперше виявили кокаїн в організмі гостроносих акул у територіальних водах Бразилії.
Біологи з Інституту імені Освальдо Круза у Ріо-де-Жанейро заявили, що акули біля узбережжя Бразилії склали позитивний тест на кокаїн. Про це повідомляє BBC.
Дослідження охопило 13 бразильських гостроносих акул, виловлених із прибережних вод неподалік від Ріо-де-Жанейро. Вчені були здивовані, виявивши високий рівень кокаїну в м’язах і печінці цих морських хижаків. Концентрація наркотику виявилась у 100 разів вищою, ніж у попередніх випадках тестування інших водних тварин.
Це дослідження стало першим, яке підтвердило присутність кокаїну в організмі акул. Науковці припускають, що наркотик потрапляє у воду через нелегальні лабораторії, де його виробляють, або через екскременти споживачів.
Також дослідники не виключають, що джерелом забруднення можуть бути пакунки з забороненою речовиною, які наркоторговці скинули або втратили у морі. Хоча це менш імовірний варіант, стверджують біологи.
Примітно, що торік у зразках морської води біля південного узбережжя Англії також виявили хімічні сполуки, які утворюються в організмі після вживання кокаїну — зокрема, бензоілекгонін.
Раніше USM писав, що в порту Еквадора правоохоронці знайшли понад три тонни кокаїну для росії.