У Сінгапурі заклали кіль нового багатоцільового корабля (відео)
У будівництві нового корабля для військово-морських сил Сінгапуру бере участь шведська оборонна компанія Saab.
На верфі ST Engineering Marine Limited у Сінгапурі відбулася церемонія закладки кіля нового багатоцільового бойового корабля. Про це повідомляє Gospodarka Morska.
Зазначається, що цей корабель стане великим кроком у застосуванні автономних технологій і безпілотних апаратів у морських операціях.
Головним підрядником будівництва є сінгапурська компанія ST Engineering Marine, що співпрацює зі шведським концерном Saab. У межах партнерства компанії займаються розробкою та інтеграцією новітніх технологій, таких як штучний інтелект й аналітика даних. Шведська Saab також забезпечить композитні надбудови для кораблів, а також підтримає навчання персоналу.
Нові кораблі зможуть працювати з безпілотними літальними, надводними та підводними апаратами. Це дозволить їм виконувати широкий спектр бойових завдань. Конструкція кораблів базуватиметься на платформі класу Iver Huitfeldt, що успішно використовується у ВМС Данії, та послужила основою для британських, польських та індонезійських фрегатів.
Маючи довжину понад 140 метрів та водотоннажність близько 8-10 тис. тонн, кораблі зможуть працювати з екіпажем у 60-80 осіб завдяки високому рівню автоматизації.
Також кораблі будуть оснащені 76-мм гарматою Leonardo, системами ближнього захисту (CIWS), ракетами MBDA VL MICA NG і Aster B1 NT для повітряної оборони, торпедними установками для протичовнової боротьби, а також багатофункціональним радаром SeaFire і системою PASEO XLR EO/IR.
Нові бойові одиниці замінять корвети типу Victory, що перебувають на службі з 1989 року. Початок експлуатації першого корабля запланований на 2028 рік, а завершення програми будівництва — на 2030 рік.
Напередодні USM писав, що Іспанія та Німеччина змагаються за мільярдний контракт на підводні човни для Індії.