В Японії збудували перший балкер Capesize, що працює на ЗПГ
Церемонія присвоєння назви судна відбулася 30 січня на верфі у місті Цу у префектурі Міє.
Новітній «кейпсайз», який працює на ЗПГ, замовив японський судновласник NYK. Судно назвали SG Ocean (Sail GREEN Ocean, або «вітрило екологічного океану»), повідомляє Offshore Energy.
Балкер дедвейтом 210 000 тонн транспортуватиме залізну руду та вугілля з Австралії до Японії згідно з довгостроковим чартерним контрактом з JFE Steel Corporation (JFE). Його довжина становить 300 метрів, а ширина — 50 метрів.
Використовуючи ЗПГ, судно викидає на 25% менше вуглекислого газу (CO2), на 75% менше оксиду азоту (NOx) та майже не викидає оксид сірки (SOx), — порівняно з балкерами на традиційному пальному. Крім того, судно відповідатиме нормам IMO щодо викидів NOx (Tier III).
SG Ocean використовує новітній двопаливний тихохідний дизельний двигун 7X62DF-2.1 iCER від швейцарського виробника WinGD. Цей двигун вдвічі зменшує викиди метану при використанні ЗПГ.
Крім того, завдяки модифікованому компонуванню паливного бака і системи подачі ЗПГ, судно збереже вантажопідйомність і вантажопідйомність звичайних балкерів того ж розміру, попри збільшену вагу додаткового обладнання.
NYK активно розширює свій флот суднами, що працюють на ЗПГ, аби досягти мети щодо скорочення викидів парникових газів на 45% до 2030 року. Також компанія планує декарбонізувати весь ланцюжок поставок.
Нещодавно USM писав, що у 2024 році темпи постачання нових ЗПГ-суден поб’ють рекорд, перевершивши попередній річний пік 2021 року на 48%.
Читайте також: Японія першою в світі створить стратегічний резерв ЗПГ.