Висоцький: український агросектор залишиться збитковим у 2023 році
Висоцький: від 60 до 70% української агропродукції йде на експорт

Висоцький: від 60 до 70% української агропродукції йде на експорт


Висоцький: український агросектор залишиться збитковим у 2023 році

Український агросектор на 60-70% експортоорієнтований і водночас експортозалежний. 

Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький, пише Інтерфакс-Україна.

За його словами, українські аграрії можуть вирощувати набагато більше, ніж споживає внутрішній ринок. 

«Відтак український аграрний сектор є експортозалежним. Реальністю є й те, що світове споживання залежить від українського аграрного експорту. Отже, цей зв’язок двосторонній», — підкреслив Тарас Висоцький на онлайн-дискусії «Три роки Великої війни: сучасний стан та перспективи відновлення аграрного сектору України». 

Перший заступник міністра нагадав, що у 2022 році в перші місяці повномасштабного вторгнення РФ в Україну і аж до середини 2023 року, коли було скасовано тимчасову «зернову ініціативу», підтриману ООН, коли українських продуктів не було на міжнародному ринку, світові ціни на продовольство різко пішли вгору.

Він навів дані ООН, згідно з якими ціни на продовольство за півроку 2022 року в  середньому зросли на 35% у твердих валютах – євро і доларах США.

«Така інфляція в 35% в усьому світі — це забагато. Це означає, що фактично всі країни назагал мусили платити за їжу більше. Якщо подивитися на західні країни, де середня вартість витрат на їжу становить 7-10-12%, або більше, вона підвищилася до 10-15-80%. Водночас у країнах Африки та Південно-Східної Азії, де середні витрати становлять 50-60-70%, вони виросли до 70-80-90%. Подекуди їжа стала недоступною», — пояснив перший замміністра.

Тарас Висоцький також додав, що ситуація стала передумовою появи ініціативи президента України Grain from Ukraine, в рамках якої до країн Африки і Близького Сходу було поставлено чимало українських агротоварів. Наразі у світі ситуація з цінами на продовольство нормалізувалася. Багато в чому це сталося завдяки українському морському коридору, який стабільно працює з грудня-жовтня 2023 року.

Як раніше повідомляв USM, з початку сезону Україна експортувала майже 28 млн тонн агропродукції.



Стрічка новин
Наш Telegram канал