Великі порти потерпають від наслідків екологічної кризи

Великі порти потерпають від наслідків екологічної кризи


Дев’ять із десяти великих портів у всьому світі зазнають шкідливих кліматичних небезпек.

Оскільки порти розташовані в небезпечних зонах уздовж узбережжя та поблизу річок, через зміну клімату їм доведеться справлятися з підвищенням рівня моря та сильними штормами. Фізичні пошкодження інфраструктури та порушення роботи можуть мати далекосяжні наслідки, повідомляється у дослідженні Інституту зміни навколишнього середовища при Оксфордському університеті.

Дослідження надає детальну картину кліматичних ризиків для 1340 найважливіших портів світу. Воно поєднує в собі нову базу даних портів із деталями про природні небезпеки, такі як землетруси, циклони та повені, а також локалізовану інформацію про «морські екстремальні явища», такі як швидкість вітру, хвилі та температура.

«Ми виявили, що 86% усіх портів піддаються більш ніж трьом типам кліматичних і геофізичних небезпек. Очікується, що екстремальні умови на морі призведуть до перебоїв у роботі приблизно 40% портів у всьому світі», — заявив керівник дослідження Джаспер Вершуур.

«Також порти наражаються на інші небезпеки, такі як повені та землетруси, тому проєктувальники та оператори портів повинні враховувати численні небезпеки. Якщо цього не станеться, ми можемо побачити серйозні збої у глобальній торгівлі та ланцюгах постачання», — наголосив вчений.

Найбільші кліматичні ризики загрожують великим портам в Азії, Мексиканській затоці та Західній Європі. Вже сьогодні простої портів через стихійні лиха щорічно приносять компаніям збитки на 67 млрд доларів.