Херсонська АМПУ звільнила понад 200 працівників після деокупації міста
Велика Британія встановила мінімальну зарплату для моряків

Велика Британія встановила мінімальну зарплату для моряків


Херсонська АМПУ звільнила понад 200 працівників після деокупації міста

Велика Британія завершила роботу над новим законом щодо встановлення мінімальної зарплати для моряків.

Закон зобов’язує судноплавні компанії, які працюють у британських портах, забезпечувати рівень оплати праці моряків відповідно до законодавства про мінімальну зарплату в країні, незалежно від національності екіпажу або компанії-оператора.

Цей закон отримав королівське схвалення. Його ввели в рамках урядової ініціативи щодо запровадження захисту зарплати, а також посилення боротьби з експлуатацією моряків, повідомили в Профсоюзі робітників морського транспорту України. 

«Працівники заслуговують на справедливу заробітну плату, і тому я радий спостерігати, що наш Закон про заробітну плату моряків став документом, який допоможе підвищити рівень оплати праці та захистити моряків від експлуатації», — прокоментував міністр транспорту Великої Британії Марк Харпер.

Тепер моряки, які працюють на суднах, що заходять до Британії від 120 разів на рік, матимуть право на зарплату щонайменше еквівалентну національній мінімальній заробітній платі за роботу у водах країни.

Новим законом держава встановила високу планку заробітної плати моряків, враховуючи, що з 1 липня 2022 року рекомендована базова мінімальна зарплата для працездатного моряка становить 648 доларів США (550 фунтів стерлінгів) за календарний місяць.

До набуття чинності закону, моряки, які працювали на маршрутах до/з Британії, не мали права на мінімальну зарплату, встановлену в країні, якщо вони не були резидентами країни або не працювали на суднах під прапором за межами Великої Британії.