Вартість нової ГЕС на Дніпрі може скласти близько $1 млрд 

Вартість нової ГЕС на Дніпрі може скласти близько $1 млрд 


Будівництво нової ГЕС замість Каховської, яку підірвали росіяни, може коштувати близько $1 млрд. 

Вартість нової ГЕС на Дніпрі може обійтися у близько $1 млрд, повідомили в Мінекономіки.

Така ціна пов’язана з тим, що йдеться не лише про встановлення нових гідроагрегатів, але й про відновлення цілісності величезної греблі.

Лише на відновлення дамби піде щонайменше п’ять років, і кумулятивний ефект гуманітарних та екологічних наслідків підриву буде лише наростати.

За словами міністерки економіки Юлії Свириденко, світова спільнота має діяти максимально жорстко щодо росії. Зараз Україні потрібна якомога швидша допомога у мінімізації та ліквідації наслідків підриву в інтересах усього людства. Перш за все, йдеться про демонтування та будівництво з нуля цілого комплексу нової ГЕС. 

За попередніми підрахунками Міндовкілля та Держекоінспекції, збитки водним ресурсам внаслідок підриву ГЕС становлять 2 млрд грн.

У Мінекономіки зазначили, що Україна попереджала світову спільноту про загрозу трагедії ще восени минулого 2022 року. Президент Володимир Зеленський особисто інформував Європейську Раду та закликав організувати міжнародну спостережну місію на об’єкті. 

Наразі вже створений штаб із ліквідації наслідків підриву росією Каховської ГЕС під головуванням Міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка. 

Уряд виділив 120 млн грн Держагенству водних ресурсів для сталого забезпечення жителів Миколаєва питною водою та 845 млн грн — для забезпечення питною водою жителів Херсонської, Запорізької, Миколаївської та Дніпропетровської областей. 

Також виділили 1,5 млрд грн для будівництва нових магістральних водогонів. Це потрібно, аби забезпечити Кривий Ріг, Нікополь та Марганець питною водою. Області забезпечені спеціалізованою технікою для підвозу води і системами доочистки.

Раніше в «Укргідроенерго» заявили, що планують побудувати на місці зруйнованої росіянами Каховської ГЕС нову станцію після деокупації території.

Компанія вже розпочала фахові обговорення, як після деокупації швидко перегородити греблю. До цього залучені фахівці проєктного інституту та будівельники. Також фахівці обговорюють заходи, як подати воду із верхніх водосховищ Дніпровського каскаду для забезпечення областей, які страждатимуть від нестачі води. Йдеться про три-чотири області.

Читайте також: Окупанти підірвали Каховську ГЕС: деталі