В Україні викрили організаторів схеми поборів з експортерів «зернового коридору»
ДБР викрило посадовців Держпродспоживслужби, які організували багатомільйонну схему поборів з експортерів «зернового коридору».
Щомісячно «ділки» заробляли понад 160 тис. доларів США на експортерах агропродукції, повідомляє Державне бюро розслідувань.
Корупційну схему організували співробітники Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській та Запорізькій областях. Вони вимагали гроші за видачу фітосанітарних сертифікатів, які необхідні для експорту агропродукції.
Також гроші вимагали за виготовлення актів про результати обстеження, які необхідні для експорту ячменю та кукурудзи.
«Фактично посадовці створили організовану злочинну групу зі чітким розподілом ролей та обов’язків. До її складу входило понад 11 людей, серед них керівник ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області та начальник Управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області», — йдеться у повідомленні.
Зокрема, до її складу входили двоє головних інспекторів ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області та двоє з Запорізької області, цивільні особи, в тому числі керівники брокерських компаній, що виконували ролі посередників.
Під час обшуків, які провели у різних регіонах, знайшли та вилучили понад 100 тис. доларів США та 500 тис. грн від незаконної діяльності, 8 елітних авто, записники з переліком розподілу сум між учасниками схеми, а також чорнові записи та комп’ютерну техніку, на якій виготовляли вилучені документи.
Зазначимо, ДБР затримало п’ятьох учасників злочинної групи та повідомило їм про підозри в одержанні неправомірної вимоги в особливо великому розмірі (ч. 3 ст. 368 КК України).
Також планують прийняти рішення щодо оголошення підозр посадовцям причетним до оборудки.
Нагадаємо, це вже не перша подібна схема, пов’язана з Держпродспоживслужби. Так, минулого року СБУ ліквідувала корупційну схему, пов’язану із «зерновою угодою». Учасники оборудки вимагали гроші з представників компаній-експортерів. За хабарі вони «гарантували» зернотрейдерам безперешкодне отримання фітосанітарних сертифікатів відповідності їхньої продукції.