В УДП розповіли, що заважає компанії остаточно вийти на беззбитковість

В УДП розповіли, що заважає компанії остаточно вийти на беззбитковість


Українське Дунайське пароплавство також підбило підсумки 2024 року і поділилось своєю антикризовою стратегією.

Про це повідомляє пресслужба УДП.

У компанії зазначили, що 2024-ий рік запам’ятається дунайцям, як час випробування на стійкість та витривалість.

«Криза вдарила по всім. Більшість судноплавних компаній заморозили інвестиції та зупинили ремонти, багато хто заборгував екіпажам, вимушено працював у мінус, не може повернути кредити, поставив флот у відстій», — зазначили в УДП.

Антикризова стратегія Дунайського пароплавства полягала у наступному:

— не допускати заборгованості по зарплатам;
— не погоджуватись на роботу флоту в мінус;
— не зупиняти програму модернізації;
— не послаблювати контроль, не допускати повернення корупційних схем;
— продовжувати співпрацю з IFC, адже стратегічне партнерство із Групою Світового Банку допоможе УДП пройти кризу та рухатись вперед.

У підсумку моряки і берегові служби отримували зарплати вчасно – день в день.
Робота річкового вантажного флоту була прибуткова, оскільки кожен рейс забезпечував підприємству іноді мінімальний, але прибуток.

«Перше модернізоване судно вже працює та демонструє блискучі результати, закладена основа для перетворення ще радянського флоту на сучасний. Збережені прозорі і прямі відносини з клієнтами, немає крадіжок палива або запчастин, необлікованих операцій флоту. Всі умови для отримання кредитної лінії на пільгових умовах УДП зі свого боку виконало, отримавши схвальні відгуки від міжнародних партнерів», — йдеться у повідомленні.

Водночас в УДП поділились, що остаточно вийти на беззбитковість компанії заважають декілька факторів:

— утримання величезної кількості збиткових активів – кладовища суден, за які компанія сплачує збори, десятка одиниць непрацюючого морського та пасажирського флоту; нерухомості, земельних ділянок, за які також виплачують великі податки;
— велике соціальне навантаження, якого немає в жодної приватної суднохідної компанії;
— необхідність використовувати для модернізації власні обігові кошти підприємства замість запланованого пільгового фінансування донорів;
— відсутність мінімальних стимулів для розвитку дунайської логістики, які б допомогли державній компанії конкурувати за вантажопотік з одеськими портами.

«Не втрачаємо надії, що наступного 2025-го року вдасться позбутись хоча б частини негативних факторів, відчути друге дихання, продовжити програму розвитку», — підсумували в УДП.

Читайте також: УДП звернулось до Кабміну через підвищення тарифу «Укрзалізниці».



Стрічка новин
Наш Telegram канал