Укрзалізниця відремонтує пороми для роботи на Транскаспійському маршруті 

Укрзалізниця відремонтує пороми для роботи на Транскаспійському маршруті 


АТ «Укрзалізниця» найближчим часом планує відремонтувати пороми «Герої Плевни» та «Герої Шипки». 

Про це стало відомо під час VII Міжнародної конференції «Залізниці України: розвиток та інвестиції», пише ЦТС

«Очікується, що так званим «місцем прописки» цих поромів буде Чорноморськ, а курсуватимуть вони найімовірніше між ним та грузинським портом Поті», — розповіла заступниця директора філії «Центр транспортного сервісу «Ліски» АТ «Укрзалізниця» Вікторія Башинська.

За її словами, УЗ і зараз має змогу задіювати в рамках перевезень пороми, але — невеликі, місткістю на 48 вагонів. «Герої Плевни» та «Герої Шипки», які планують модернізувати, значно більші — до 110 вагонів.

Вона також зазначила, що трансформація цього напрямку триває і в цьому процесі виокремлюються нові бізнес-напрямки. Так, вже є оператор, який займається логістикою, оператор припортових станцій (портова залізнична логістика), центр транспортного контейнерного сервісу, термінальний оператор, який надає термінальні послуги (складування, перевалка) та ваговий оператор, який обслуговує вагові прилади.

«На фінальній стадії нині знаходиться проект, який передбачає розвиток міжтермінальної логістики і буде об’єднувати в собі послугу з перевезення між терміналами та портами. На виході запланована реєстрація нової юридичної особи UZ Cargo East в Казахстані», — розповіла Вікторія Башинська. 

Це дозволить працювати в рамках транскаспійського міжнародного транспортного маршруту (ТМТМ). Саме для цього УЗ і будуть потрібні пороми «Герої Плевни» та «Герої Шипки». 

UZ Cargo East створюють за прикладом UZ Cargo Poland, яка організовує регулярні контейнерні поїзди до портів Польщі, країн Балтії та інших логістичних центрів Європи. І вже зараз, за словами Вікторії Башинської, може запропонувати сервіс перевезення вантажів по ТМТМ кордону – по Середньому коридору – за допомогою поромного сполучення з Грузією, транспортування до Азербайджану, перевезення водним транспортом через Каспійське море до Казахстану і далі – до Китаю.

«Ситуація із морськими перевезеннями уже цього року проясниться. Зараз всі в очікуванні закінчення активної фази війни і перенаправлення вантажних потоків на порти Великої Одеси», — зазначила представниця УЗ. 

Раніше USM повідомляв, що Україна гратиме вирішальну роль у Транскаспійському маршруті, якщо запустить пороми до Грузії



Наш Telegram канал