Українські порти втратили можливість накопичувати близько 2,5 млн тонн вантажів щомісяця

Через російські атаки пропускні можливості української портової логістики скоротилися, що створює проблеми для експорту зерна напередодні нового сезону.
Про це розповів операційний партнер торгово-аналітичної компанії Barva Invest Богдан Костецький, пише Agro Times.
За його словами, до повномасштабної війни Україна могла щомісяця накопичувати в портах до 7 млн тонн насипних вантажів. Наразі сукупний показник для автомобільного та залізничного транспорту становить близько 4–5 млн тонн.
Причиною скорочення стали систематичні російські атаки на залізничні станції, депо, локомотиви, порти, термінали та цивільні торговельні судна.
«Втрата щомісячного накопичення в глибоководних портах становить близько 2,5 млн тонн і створює “вузьку горловину” для збіжжя, певні обсяги якого не можуть досягнути експортних точок призначення», — зазначив Костецький.
У результаті Україна входить у новий сезон із перехідними залишками близько 4 млн тонн кукурудзи та приблизно таким самим обсягом пшениці. Більші запаси фіксували лише після початку повномасштабного вторгнення, коли глибоководні порти були закриті.
Водночас альтернативні маршрути наразі не можуть компенсувати скорочення можливостей портової логістики. Через дунайські порти щомісяця експортують близько 100 тис. тонн агропродукції, автомобільним транспортом — ще приблизно 100 тис. тонн, а залізницею до європейських ринків — 300–400 тис. тонн.
Раніше стало відомо, що український агросектор втратив $11 млрд через російські атаки.
