Український криголам записав спів рідкісних китів

Український криголам записав спів рідкісних китів


З борту дослідного судна «Ноосфера» вдалося записати звуки рідкісних антарктичних китів.

Українські полярники записали «спів» одного з найменш досліджених видів китів у світі — південних плавунів. Про це повідомили у пресслужбі НАНЦ.

Українські науковці встановили, що в антарктичній протоці Жерлаш є велике різноманіття морських ссавців. Зокрема, там найчастіше реєструють зустрічі з південними плавунами. Саме тому цей район обрали для проведення досліджень за участі криголама «Ноосфера».

З борту українського судна вели візуальні спостереження та виконували акустичне тралення, тобто запис звуків китоподібних. Також пошук тварин здійснювали з моторного човна. Він допомагав обстежувати важкодоступні для великого судна бухти.

У перший же день роботи команда човна помітила групу з 5 південних плавунів. Біологи встигли зробити фото китів та передали інформацію про напрямок їхнього руху екіпажу «Ноосфери». Завдяки цьому з судна вдалося записати звуки плавунів.

У результаті кількох сесій роботи рекордера біологи отримали понад 14 годин акустичних записів. Попередня оцінка деяких з них показала наявність звуків не лише плавунів, а також косаток і горбатих китів. Але попереду ще ретельний аналіз, який може виявити звуки інших морських ссавців, зазначили у НАНЦ.

Як писав USM, напередодні криголам «Ноосфера» здійснив рейс зі станції «Академік Вернадський» до Чилі. Висота хвиль у протоці Дрейка сягала 10 метрів

Дивіться також: Дитинча кита грає з криголамом «Ноосфера»



Наш Telegram канал