Україна отримала доступ до полярних суден інших країн
Національний антарктичний науковий центр (НАНЦ) долучився до проєкту POLARIN, що передбачає об’єднання 64 дослідницьких інфраструктур в Арктиці та Антарктиці.
Вчора, 1 березня, офіційно стартував проєкт POLARIN програми ЄС «Горизонт Європа». Про це повідомили у пресслужбі НАНЦ.
У проєкті залучені 50 організацій з усього світу: з ЄС, Чилі, Канади, США, Великої Британії та інших країн. Координує проєкт Інститут Альфреда Вегенера у Німеччині.
POLARIN передбачає об’єднання 64 дослідницьких інфраструктур в Арктиці та Антарктиці й надання до них вільного доступу всім учасникам. Зокрема, мережа включатиме дослідницькі станції, судна, обсерваторії, репозитарії та бази даних.
У такий спосіб планують підтримати міждисциплінарні дослідження обох полярних регіонів. Зазначається, що це допоможе розв’язати глобальні проблеми, зокрема, кліматичні. Адже саме полюси планети першими реагують на зміни.
Україна залучила до проєкту криголам «Ноосфера» й антарктичну станцію «Академік Вернадський». НАНЦ братиме участь у POLARIN протягом 2024-2025 років. Загалом проєкт розрахований на 5 років. Бюджет ініціативи — 14,6 млн євро, з яких понад пів мільйона євро передбачені для України.
Читайте також: криголам Берегової охорони США прибув до Антарктиди.
Тим часом російський криголам «Єрмак» згорів у порту Санкт-Петербурга під час зварювальних робіт.