Українські фермери та перевізники втратили 1 млн доларів через польські протести
Через протести на польсько-українському кордоні, фермери та перевізники зерна зазнали втрат, в середньому, на 1 млн доларів.
Українські аграрії та перевізники зернових за 23 дні простою на польських кордонах вже втратили від $954 тис. до $1,485 млн, за розрахунками KSE Агроцентр.
За даними ДПСУ, кількість вантажівок, що перебувають в черзі на кордоні з Польщею та перевозять аграрну продукцію (УКТЗЕД 01-24) становить 1044, станом на 4 березня. Водночас середній час перебування на трьох пунктах пропуску (Краківець, Рава-Руська і Ягодин) сягає 23 діб.
Згідно з даними Мінагрополітики, в лютому в структурі перевезень автотранспортом зернові становили 24%, з них кукурудзи – 13%, пшениці – 10%, ячменю – 1%. Середньозважена внутрішня ціна цих трьох зернових культур, за розрахунками, становить $108 за тонну без ПДВ. Середня вартість простою однієї вантажівки становить $110, за даними логістичних операторів.
Розрахунок є приблизним та не включає інші непрямі втрати (переорієнтування вантажу через інші країни). Дані актуальні станом на 4 березня 2024 року.
Раніше USM повідомляв, що Польща офіційно закличе Європейську комісію до повного блокування імпорту аграрної продукції з росії та Білорусі.
Нагадаємо, попри ембарго на деякі види агропродукції з України, Польща продовжує імпортувати ці ж самі позиції з росії та Білорусі. Про це дізналися українські журналісти.
Ймовірно, вслід і після цього глава польського уряду Дональд Туск заявив, що Польща вивчить досвід Латвії щодо введення ембарго на імпорт агропродукції з рф і, можливо, незабаром здійснить аналогічні кроки.
Напередодні на бік України стали аграрії з Литви. На думку фермерів, набагато більшою проблемою для аграрного ринку є російське зерно, що надходить до країни.