Україна з Румунією працюють над збільшення експорту українського зерна
Україна розвиватиме прикордонну інфраструктуру з Румунією, щоб посилити свій експортний потенціал.
Україна працює над відновленням роботи чорноморських коридорів для експорту українського зерна та іншої продукції, розповів прем’єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв’ю румунському телеканалу Digi24.
«Вже маємо успішний приклад роботи такого коридору – перший контейнеровоз прибув у Туреччину. Для посилення експортного потенціалу Україна буде залучати наших партнерів та активно розвивати прикордонну інфраструктуру з Румунією, а також Дунайський портовий кластер», — написав Шмигаль.
Він наголосив, що російські війська намагаються зірвати експорт українського продовольства і цим ставлять під загрозу світову продовольчу безпеку.
Своєю чергою прем’єр-міністр Румунії Марчел Чолаку заявив, що приблизно 60% експорту українського зерна може проходити транзитом через Румунію після того, як росія вийшла з зернової угоди.
Ще до того, як зернова угода зупинилася, румунський чорноморський порт Констанца став найбільшим альтернативним судноплавним маршрутом України.
За перші сім місяців року Україна відвантажила через Констанцу 8,1 млн т зерна, а загалом у 2022 році — 8,6 млн т.
«Ми сподіваємося, що понад 60% від загального обсягу експорту українського зерна буде проходити через Румунію», — сказав Чолаку після зустрічі з прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем у Бухаресті.
Він сказав, що Румунія намагається покращити свою сполучну інфраструктуру залізницею, дорогою, річкою та морем, а також на прикордонних переходах.