Українське збіжжя дешевшає через російські обстріли

Українське збіжжя дешевшає через російські обстріли


За минулий тиждень експортні ціни на пшеницю в портах Дунаю та Великої Одеси знизились. Індикативи фуражної кукурудзи теж знижуються.

Ціни на пшеницю знизилися внаслідок високих ставок фрахту та ризиків постачань зерна Чорним морем. Водночас вантажопотоки в напрямку портів Дунайського регіону останнім часом дещо збільшилися, повідомляє ІА «АПК-Інформ».

Крім того, на зниження попиту вплинули ризики обстрілів південних регіонів України з боку рф. Більшість аграріїв і трейдерів бояться формувати великі обсяги зерна на зберіганні.

Загалом, закупівельні ціни на пшеницю 2, 3 класу і фураж знизились до 195-225, 190-215 і 175-205 USD/т, або 7600-8500, 7450-8350 і 6500-7670 грн/т СРТ-порт. При цьому знижувались переважно максимальні ціни в портах Дунаю.

Окрім того, за підсумками минулого тижня дещо знизилися індикативи фуражної кукурудзи з постачанням на умовах FOB із глибоководних портів.

Попит імпортерів під час експорту морем залишається вкрай низьким, портові ємності — заповнені, а частина терміналів відновила свою роботу лише наприкінці тижня, заявила керівниця відділу зернових та олійних ринків ІА «АПК-Інформ» Ганна Танська.

Так, індикативні ціни пропозиції фуражної кукурудзи з постачанням у листопаді з портів Чорного моря за тиждень знизилися на 5-10 USD/т, до 265-285 USD/т FOB.

Ціни, що склалися на українське зерно, роблять його досить конкурентним на світовому ринку. Однак через невизначеність щодо подальшої роботи «зернового коридору», високі ставки фрахту та великі ризики? воно не затребуване, імпортери нерідко наполягають на ще більшому дисконті, тому реальні пропозиції й надалі надходять за цінами, нижчими за ринкові”, — зазначила експертка.