Україна планує реструктуризувати кредит Державної продовольчо-зернової корпорації України

Україна планує реструктуризувати кредит Державної продовольчо-зернової корпорації України


Уряд планує реструктуризувати кредит ДПЗКУ, залучений 2012 року під держгарантії в Експортно-імпортного банку Китаю.

Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк з посиланням на проєкт змін до держбюджету-2025.

«Кабінет міністрів попросить Верховну Раду України надати йому право тимчасово зупинити платежі за цим кредитом, дата погашення якого припадає на 2030 рік», — зазначається в документі.

Уряд очікує, що це дасть змогу провести переговори з китайським банком про нові, більш сприятливі умови повернення боргу.

Нагадаємо, ДПЗКУ у 2012 році домовилася з Експортно-імпортним банком Китаю про кредит розміром $1,5 млрд на закупівлю зерна для експорту за торгівельними угодами з КНР. Планувалось, що пізніше китайська сторона виділить ще $1,5 млрд на проєкти зрошення і розвитку зернової логістики. Але через фінансову неспроможність ДПЗКУ обов`язок щодо погашення кредиту ліг на державу, яка була його гарантом.

Схожі заходи Кабмін провів у 2024 році під час реструктуризації державних євробондів, євробондів «Укренерго» та кредитів Cargill.

Раніше USM повідомляв, що Кабінет Міністрів призначив тимчасового керівника ДПЗКУ.



Стрічка новин
Наш Telegram канал