Лаос, Малаві, Есватіні: українські експортери опанували нові ринки завдяки морському коридору

Лаос, Малаві, Есватіні: українські експортери опанували нові ринки завдяки морському коридору


Завдяки морському коридору українські експортери змогли відкрити нові екзотичні ринки.

Про це йдеться у інфляційному звіті НБУ.

У Нацбанку зауважили, що морський коридор справив відчутний вплив, зокрема, на географічну структуру експорту товарів. Він дав змогу відновити поставки на традиційні для України напрямки — країни Азії та Африки, на які доставка іншими видами транспорту здебільшого була ускладнена або зовсім неможлива. 

До того ж українським експортерам вдалося опанувати і нові, «вельми екзотичні ринки» збуту. Так, у 2024 році був зафіксований експорт до Домініки (насоси), Лаосу (макуха та м’ясо птиці), Малаві, (кукурудза та пакувальні мішки), Есватіні (лікарські засоби), Східного Тимору (пакувальні мішки) та інших.

У НБУ звітували, що з початком функціонування морського коридору значно розширилися як асортимент експорту, так і можливості перевозити імпортні товари.

Зокрема, у 2024 році виробники продукції ГМК отримали безперешкодний доступ до морських шляхів транспортування, що одразу позначилося на зростанні зовнішніх поставок. Однак експорт цієї продукції обмежують втрати виробничих потужностей, дефіцит е/е та регулярні обстріли інфраструктури. У результаті зовнішні поставки ГМК залишаються значно нижчими, ніж до повномасштабного вторгнення. 

Водночас експорт аграрної продукції майже повноцінно відновився, а поставки зернових усіма видами транспорту навіть перевищили показники 2020-2021 рр.

Раніше USM повідомляв, що ціна тонни експорту української агропродукції зросла в 1,4 рази.



Стрічка новин
Наш Telegram канал