Україна знищила 40% російського флоту в Чорному морі

Україна знищила 40% російського флоту в Чорному морі


Українська тактика у Чорному морі стала унікальним прикладом успішного спротиву флоту, що переважає чисельно і технологічно. 

Україна, попри обмежені морські ресурси, змогла завдати російському флоту серйозних втрат. Про це заявив контрадмірал ВМС США Майкл Меттіс, пише «Голос Америки». 

Так, близько 40% складу Чорноморського флоту РФ були знищені або виведені з ладу.

Контрадмірал наголосив, що дії України зі створення «морської забороненої зони» не лише обмежили дії Росії, але й дозволили зберегти функціонування зернового коридору, критично важливого для світового продовольчого ринку. За його словами, близько 25% глобальних обсягів зернових вантажів проходить через українські чорноморські порти.

«Вони (ред.: росіяни) більше не сперечаються за цей чорноморський регіон, до якого Україна фактично закрила їм доступ», — сказав Меттіс, додавши, що РФ нині змушена витрачати значні ресурси на виявлення українських дронів.

Натомість Фінляндія фіксує зростання активності РФ у Балтійському морі.



Стрічка новин
Наш Telegram канал