Україна домовилась із Туреччиною та ООН про вивіз збіжжя з портів Одещини

Україна домовилась із Туреччиною та ООН про вивіз збіжжя з портів Одещини


Україна погодила з Туреччиною та ООН роботу морського гуманітарного коридору після призупинення участі рф у зерновій ініціативі. 

«Безумовно, я думаю, що світ в цілому вже звик до агресивної риторики рф. Хочу нагадати, що в зерновій ініціативі існує дві паралельні домовленості. Перша — тристоронній документ Україна–ООН–Туреччина. Тут від трьох суб’єктів я не чув, щоби хтось із чимось був незгодний та хотів зупинити зернову ініціативу. Тож тут ми продовжуємо, як втрьох і домовлялися», — зазначив Президент Володимир Зеленський, повідомляє Укрінформ. 

«Ми зі свого боку продовжуємо зернову ініціативу, тому що розуміємо, що несемо у світ стабільність на ринку харчової продукції», — заявив глава держави. 

Зеленський висловив сподівання, що міжнародні партнери зможуть “заспокоїти” представників рф щодо призупинення участі в зерновій ініціативі.

Нагадаємо, що 22 липня у Стамбулі Україна підписала угоду з ООН та Туреччиною про розблокування портів Одещини для вивезення агропродукції до країн Африки, Азії та Європи. Дзеркальну угоду з Туреччиною та ООН також підписала росія. Для контролю роботи “зернового” коридору країни створили Спільний координаційний центр. Після тривалого саботування роботи СКЦ, 29 жовтня рф заявила про вихід із Чорноморської зернової ініціативи, нібито через атаку дронів на Севастопольську бухту.

Рішення рф вийти із зернової угоди створює ризики для продовольчої безпеки у найбільш вразливих країнах світу, заявили в ЄС. Також терміново повернутися до виконання укладеної угоди закликає росію НАТО, а Президент США Джо Байден назвав вихід росії із зернової ініціативи обурливим і наголосив, що це посилить голод у країнах Азії та Африки.

Раніше USM писав, що після виходу росії із зернової угоди, кількість інспекційних груп СКЦ, що перевіряють судна із українською агропродукцією, тільки збільшилась.

Читайте також: як світ відреагував на призупинення рф участі у зерновій ініціативі.