Угорська компанія розглядає доступ до порту Одеси, аби поступово відмовитися від російської нафти

Угорська компанія розглядає доступ до порту Одеси, аби поступово відмовитися від російської нафти


Угорська нафтова компанія Mol Nyrt зазнає критики через збереження значної залежності від російських енергоносіїв.

Тому компанія розглядає нафтопровід з Одеського порту як найкращий варіант диверсифікації, повідомляє Bloomberg.

Компанія хоче отримати доступ до нафтопроводу Одеса-Броди, який пролягає від українського чорноморського порту до кордону з Польщею, що дозволить їй отримувати поставки морем від низки світових виробників, сказав старший віце-президент Mol з управління ланцюжком створення вартості Саболч Пал Сабо.

Потоки можуть спрямувати до Угорщини через південний трубопровід «Дружба», який зараз постачає російську нафту до країни і з’єднується з Одеським нафтопроводом, що знаходиться поблизу українсько-польського кордону.

«Одеський трубопровід означатиме доступ до всіх видів альтернативної нафти завдяки морському сполученню, — прокоментував Сабо в електронному листі для Bloomberg. — Цей трубопровід слугуватиме регіональній, європейській та українській безпеці поставок».

Підключення до української інфраструктури буде непростим завданням, оскільки Одеса є частою мішенню для російських ракетних обстрілів, а трубопровід, який наразі не працює, потребуватиме значних інвестицій. Чорне море навколо українського узбережжя також було інтенсивно заміноване після повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році.

Mol хоче, щоб ЄС та інші зацікавлені країни взяли участь у «відновленні» Одеського нафтопроводу, який, за словами компанії, також забезпечить альтернативу російській нафті для Сербії. Угорщина та Сербія наразі будують трубопровідне з’єднання.

«Якщо ЄС наполягає на тому, щоб регіон відмовився від надійного маршруту постачання, то він повинен зіграти свою роль у створенні справжньої альтернативи», — заявив Сабо.

Наразі Mol модернізує свої потужності, щоб мати можливість переробляти неросійську нафту, що, за її оцінками, коштуватиме близько $500 млн. Поки компанія покладається на постачання нафти через Адріатичне море як на єдину альтернативу російській нафті, але звинувачує хорватського оператора трубопроводу Janaf у завищенні цін за його використання.



Стрічка новин
Наш Telegram канал