У США заявили, що IMO не справляється з проблемою «зручних прапорів» суден

Федеральна морська комісія (FMC) вважає, що Міжнародна морська організація (IMO) не справляється з проблемою «зручних прапорів».
Про це повідомляє Splash.
FMC проводить позасудове розслідування, аби з’ясувати, чи не створюють закони, правила або практика деяких іноземних урядів щодо прапорів суден несприятливі умови для судноплавства у зовнішній торгівлі США.
У регуляторі заявили, що стурбовані умовами, створеними «широким і нерівномірним спектром законів, правил і практик» щодо прапорів іноземних суден, попереджаючи про те, що багато країн беруть участь у «гонці на виживання» — ситуації, коли країни конкурують, знижуючи стандарти і пом’якшуючи вимоги до дотримання законодавства, щоб отримати потенційну конкурентну перевагу.
«Пропонуючи реєструвати і ставити на прапор судна з незначним наглядом або без нього, країни можуть конкурувати одна з одною, щоб отримати прибуток від відповідних зборів і мінімізувати витрати, пов’язані з перевіркою суден і забезпеченням дотримання належних вимог до технічного обслуговування і безпеки», — зазначили в FMC.
Американський регуляторний орган стверджує, що Міжнародна морська організація (ІМО) не призвела до суттєвих змін або стримування того, що, за його словами, є зростаючою глобальною проблемою.
«Клаптикова політика і нерівномірне дотримання правил виявилися неефективними в забезпеченні надійності та ефективності морського судноплавства», — йдеться в останній заяві FMC, спрямованій проти ІМО, після рішення США не брати участь у квітневому засіданні Комітету із захисту морського середовища в штаб-квартирі ІМО.
«Оскільки ІМО не має повноважень забезпечувати дотримання стандартів реєстрації суден або карати країни, які їх не дотримуються, її зусилля навряд чи стануть ефективним стримуючим фактором або призведуть до значних змін, спрямованих на боротьбу зі зловживаннями. Потрібен комплексний і дієвий підхід», — заявили в FMC, продовжуючи обговорювати питання зручних прапорів, відкритих реєстрів, шахрайських реєстрів і «тіньового флоту».
Розслідування розпочнеться з 90-денного періоду публічних коментарів.
Раніше USM повідомляв, що США та Саудівська Аравія не підтримали кліматичних планів IMO.