У Середземному морі перебувають щонайменше 6 військових кораблів рф

У Середземному морі перебувають щонайменше 6 військових кораблів рф


Станом на 3 листопада, у Середземному морі знаходяться щонайменше 6 російських військових кораблів.

Підтверджений склад корабельного угруповання ВМФ рФ у Середземному морі включає 8 кораблів (6 з яких — ракетні) та 2 допоміжних судна. Про це повідомляє моніторингова група редакції BlackSeaNews та «Інституту Чорноморських стратегічних досліджень».

Так, наразі у Середземному морі перебувають:

  • ракетний фрегат (494) Admiral Grigorovich, Чорноморський флот рФ (BSF), guided missile frigate Krivak V-class;
  • ракетний фрегат (431) Admiral Kasatonov, Північний флот рФ (NF), Admiral Gorshkov class frigate;
  • ракетний корвет (626) Orekhovo Zuevo, Чорноморський флот рФ (BSF), guided missile corvette Buyan-M-class;
  • ракетний корвет (531) Soobrazitelnyy, Балтійський флот рФ (BF), guided missile corvette Steregushchiy class, project 20380;
  • ракетний корвет (545) Stoikiy, Балтійський флот РФ (BF), guided missile corvette Steregushchiy class, project 20380;
  • ракетний підводний човен (265) Krasnodar, Чорноморський флот РФ (BSF), conventional attack submarines Improved Kilo-class;
  • Вимагає офіційного підтвердження перебування в Середземному морі ще одного ракетного підводного човна: 266 Orel (nuclear-powered cruise missile submarine SSGN, project 949AM 7 Antey modernized, NATO codename Oscar II) Північного флоту рФ.

З 27 лютого до кінця липня-початку вересня у Середземному морі перебувала ескадра з 13 російських кораблів та 5 допоміжних суден чотирьох флотів рф. 

Ескадра у незмінному складі постійно знаходилася в Середземному морі з базуванням на російську військово-морську базу в сирійському порті Тартус.

Метою її формування було:

  • заміщення в складі «Середземноморської ескадри ВМФ рФ» кораблів Чорноморського флоту рФ, що повернулися до Чорного моря за кілька тижнів до початку широкомасштабної війни проти України 24 лютого;
  • потенційна участь у війні проти України в Чорному морі;
  • демонстративне створення противаги для військово-морських угруповань країн НАТО в Середземному морі.

Рішення Туреччини від 27 лютого щодо заборони проходу протоками Босфор та Дарданелли будь-яких військових кораблів рФ, навіть кораблів Чорноморського флоту при поверненні до порту базування, призвело до фактичної «консервації» середземноморського угруповання ВМФ рФ. 

Після 24 лютого постачання середземноморського угруповання з використанням великих десантних кораблів з портів рФ на Чорному морі (так званий «сирійський експрес») стало неможливим. Тепер воно відбувається з використанням цивільних суден — танкерів або поромів.

Також, після початку повномасштабної війни, військові кораблі росії втратили можливість проведення ремонтів в портах країн ЄС в Середземному морі. Плани переведення до Тартуса цьогоріч одного з плавучих доків з Чорноморського флоту не здійснилися. 

Наприкінці літа росія розпочала виведення частини кораблів з Середземного моря:

Досі не має підтвердження інформації про те, що у вересні росія могла без офіційного розголосу ввести до Середземного моря ракетний підводний човен. Раніше про це повідомляли італійські ЗМІ.

Інститут Чорноморських стратегічних досліджень прогнозує, що найближчим часом ВМФ рФ продовжить подальшу ротацію своїх інших кораблів в Середземному морі.