У російських портах застрягли 50 млн тонн вугілля через кризу в галузі

У російських портах застрягли 50 млн тонн вугілля через кризу в галузі


У портах Росії накопичилося близько 50 мільйонів тонн вугілля — це приблизно чверть від усього обсягу експорту за 2024 рік. 

Причина — криза в галузі, що виникла через втрату європейського ринку збуту, повідомляє «Бізнес Цензор»

Представники стивідорних компаній повідомляють, що склади в портах заповнені, попиту немає, а ринок залишається нестабільним. За оцінками джерел, запаси вугілля в головних портах перевищують середні показники на 20-25%.

У компаніях, що керують терміналами, пояснюють: скорочення обороту свідчить про зниження попиту або проблеми з транспортуванням, через що запаси накопичуються. Ситуація не зміниться, доки не відновиться баланс.

Особливо сильно запаси зросли у великих виробників і трейдерів, які зіткнулися з ускладненням логістики або комерційних зв’язків. Очікується, що проблема затоварення триватиме щонайменше до кінця року, якщо не зросте експортний попит і не вирішаться логістичні труднощі.

Для звільнення складів і пожвавлення експорту потрібно, щоб ціни на вугілля зросли до рівня, який зробить експорт вигідним. Наразі ж перевалка вугілля в портах подешевшала — у червні на 23-49% у річному вимірі, до $9,2-13 за тонну. Це на 7-19% менше, ніж у травні.

У травні обсяги експорту енергетичного вугілля з РФ морем зменшилися більш ніж на 50%, залежно від регіону. Зниження триває з січня 2024 року.

Раніше повідомлялося, що за перший квартал цього року збитки російських вугільних компаній досягли історичного максимуму — 79,9 млрд рублів. Галузь втрачала близько 26 млрд рублів щомісяця, або 900 млн рублів (понад $11 млн) на день.

У червні російський уряд ухвалив заходи підтримки вугільної галузі, зокрема підприємств Кузбасу — найбільшого вугледобувного регіону. До цього повідомлялось, що експорт російського вугілля знижується третій рік поспіль. У 2023 році на зовнішні ринки було продано 195 млн тонн — на 17,5 млн тонн менше, ніж у 2022-му, і на 26,2 млн тонн менше, ніж у 2021 році.

Раніше USM повідомляв, що Росія нарощує нелегальне рибальство біля Африки під виглядом наукових досліджень.



Стрічка новин
Наш Telegram канал