У Чорному морі вибухнуло судно, що прямувало в Україну: екіпаж каже про морську міну
У Чорному морі врятували екіпаж судна, на якому стався вибух. Ймовірно, суховантаж міг натрапити на морську міну.
Екіпаж вантажного судна було врятовано в Чорному морі після того, як судно, ймовірно, натрапило на морську міну, повідомляє CNN з посиланням на румунську владу.
Вибух стався приблизно у 40 км від узбережжя Румунії, за попередньою інформацією — в машинному відділенні судна.
Екіпаж заявив, що, на їхню думку, судно натрапило на міну, однак румунська влада заявила, що поки не підтвердила причину вибуху.
Румунське морське рятувальне агентство MRCC повідомило, що 12 членів екіпажу судна Seama евакуювали та доставили для отримання медичної допомоги в порту Суліна біля кордону з Україною.
Довідка. Seama — суховантаж під прапором Того, побудований у 1981 році. Дедвейт судна — 4251 тонн. Власник та оператор судна — Najjardaya Maritime SA (Гондурас).
За даними Equasis, прапор Того значиться у «чорному списку» Паризького меморандуму — це додатковий сигнал для морських адміністрацій інших країн про те, що судно необхідно перевірити з особливою пильністю. Багато портових адміністрацій чітко дають зрозуміти, що судна під «чорним» прапором мають бути предметом більш ретельної перевірки.
Позиція прапора у «чорному списку» свідчить про відсутність регулярних перевірок флоту адміністрацією прапора та реального контролю за дотриманням норм, а також наявність низьких вимог до технічного стану судна.
Місія Паризького меморандуму полягає в тому, щоб виключити експлуатацію неякісних суден за допомогою координованої системи державного портового контролю.
Щороку на бортах іноземних суден у портах Паризького меморандуму проводять понад 17 тисяч інспекцій. Це гарантія того, що судна відповідають міжнародним стандартам безпеки, стабільності та охорони навколишнього середовища, а члени екіпажу забезпечені належними умовами для життя та роботи.
Основний принцип Меморандуму полягає в тому, що основна відповідальність за дотримання вимог, встановлених міжнародними морськими конвенціями, лежить на судновласнику/операторі. Відповідальність за забезпечення такої відповідності залишається на державі прапора.