У Босфорі 117 суден з українською продукцією очікують на інспекцію

У Босфорі 117 суден з українською продукцією очікують на інспекцію


Станом на 8 лютого, 117 суден з українським збіжжям очікують у Босфорі на інспекцію Спільного координаційного центру.

З початку року середня кількість інспекцій в СКЦ становить 2,5 судна на добу проти 3,5 судна у грудні 2022 року. Кожна доба простою приносить збитки аграріям, оскільки призводить до падіння закупівельної ціни, повідомили в Мінагрополітики.

Координаційна рада з питань логістики в сільському господарстві розглянула варіанти того, як можна було б зменшити час простою суден у Босфорі та збільшити обсяг експорту.

Зокрема, учасники наради запропонували збільшити мінімальну тоннажність суден до 25 тисяч тонн, запровадити довгострокове планування роботи терміналів і операторів з наданням клієнтам реального лайнапу суден. Ринок підтримав такі пропозиції. 

Також обговорили заборону Укрзалізниці щодо використання приватних напіввагонів для перевезення зерна та вплив цього рішення на аграріїв. Представники аграрних асоціацій висловилися проти такої заборони та зазначили, що не вбачають технологічних проблем з перевезенням зерна в напіввагонах.

Представники аграрних асоціацій повідомили, що логістичні витрати на перевезення зерна залишаються надто високими та негативно впливають на спроможність аграріїв проводити посівну зернових культур у 2023 році. Тому вони також ініціювали перегляд встановленого мінімального рівня ціни 2795 грн/добу на голландських аукціонах на послуги використання зерновозів власності АТ «Укрзалізниця» та збільшення швидкості руху вантажних вагонів, зокрема зерновозів. 

Представники УЗ прийняли до розгляду зазначені зауваження та пообіцяли після аналізу ситуації запропонувати варіанти розв’язання питань з урахуванням ринкових реалій.



Стрічка новин
Наш Telegram канал