Туреччина, Румунія і Болгарія почали розмінування Чорного моря
У понеділок, 1 липня, три країни НАТО почали спільні протимінні операції в Чорному морі, аби підвищити безпеку судноплавства.
Спільна операція Туреччини, Румунії й Болгарії спрямована на знешкодження мін, що дрейфують у Чорному морі внаслідок війни, пише Bloomberg.
Зокрема, тристороння ініціатива спрямована на захист українського морського коридору, який запрацював минулого року після зриву росією Зернової угоди.
Ще у січні країни НАТО підписали в Стамбулі меморандум про взаєморозуміння щодо створення Військово-морської групи з протимінних заходів у Чорному морі (MCM Black Sea).
Читайте також: На розмінування торговельних шляхів у Чорному морі знадобиться до пʼяти місяців.
У Чорному морі вже були випадки, коли судна чи кораблі натрапляли на міни. У липні 2022 року мале гідрографічне судно «Шляховик», що належить державній установі «Держгідрографія», підірвалося в гирлі Бистре, яке з’єднує Дунай з Чорним морем.
Через кілька днів на міні підірвався лоцманський катер «Орлик», який затонув внаслідок цього інциденту.
У вересні 2022 року корабель ВМС Румунії натрапив на міну у Чорному морі.
Торік у жовтні на міні підірвалось турецьке вантажне судно. Це сталось біля гирла Дунаю, за 11 морських миль на північ від міста Сулина, поблизу входу у Сулинське гирло.
Наприкінці грудня 2023 року суховантаж Vyssos під прапором Панами, який прямував в порт Ізмаїл для завантаження зерном, натрапив на російську міну в гирлі Бистре.