Туреччина готується до можливої кризи в Ормузькій протоці

Туреччина шукає альтернативні транспортні коридори (зокрема морські) на тлі ризику закриття Ормузької протоки.
Про це повідомляє Anadolu Ajansı.
Міністр транспорту та інфраструктури Туреччини Абдулкадир Уралоглу заявив, що Туреччина виконує необхідну роботу в межах Середнього коридору та Коридору доріг розвитку, наголосивши на важливості зменшення залежності від одного шляху транспортування, особливо на тлі обговорень можливого закриття Ормузької протоки.
Міністр відзначив значний прогрес у сфері транспорту: з 2002 року було інвестовано $293,5 млрд у транспорт і зв’язок, що, за оцінками, принесло близько $1 трлн виробничого ефекту. Щороку сектор забезпечує приблизно 1 млн робочих місць.
Зокрема, у морському секторі кількість портових споруд зросла до 152, вантажопереробна потужність — до 532 млн тонн. Кількість суднобудівних заводів зросла з 37 до 85, а виробнича спроможність — із 550 тис. тонн дедвейту до 4,8 млн тонн. Туреччина забезпечує попит на спеціалізовані судна для Європи та світу.
Уралоглу порівняв маршрути перевезень: 35 днів — через Суецький канал, 45 — навколо мису Доброї Надії, 25 — після завершення Шляху розвитку, 18 (або 13 у перспективі) — через Середній коридор. Транскаспійська лінія з виходом до Чорного моря — ключова для з’єднання з Європою. Північний коридор через Росію залишається чинним, але Середній коридор — пріоритетний.
Інвестиції у Середній коридор становитимуть $50 млрд, очікується внесок у виробництво на $114 млрд і створення 144 тис. робочих місць щороку. Уралоглу прогнозує, що 30% залізничного вантажопотоку між Китаєм і Європою припадатиме на цей маршрут.
Запланована пропускна спроможність — щонайменше 6,5 млн тонн вантажів на рік. Переваги цього маршруту — коротший час, дешевизна порівняно з авіаперевезеннями, можливості для логістики. Уралоглу заявив, що Туреччина — єдина країна НАТО, якою безперервно проходить залізниця між Китаєм і Європою.
Щодо Коридору доріг розвитку: його протяжність у Туреччині — 2 100 км, інвестиції у нього складають $24 млрд. Враховуючи ризик закриття Ормузької протоки, Туреччина вважає необхідним розвиток альтернативних маршрутів.
Нагадаємо, майже тисяча суден застрягли в Перській затоці через затори та проблеми з навігацією.
Раніше USM повідомляв, що Білгород-Дністровський порт шукає нові шляхи у Середньому коридорі.