Три країни ініціюють блокування торгівельної угоди ЄС із Mercosur

Три країни ініціюють блокування торгівельної угоди ЄС із Mercosur


Угоду про вільну торгівлю між ЄС та асоціацією Mercosur, до якої входить низка країн Південної Америки, можуть заблокувати.

Польща прагне об’єднати зусилля з Францією та Італією, щоб заблокувати торгову угоду між ЄС і латиноамериканським блоком Mercosur, повідомляє Bloomberg.

Міністерка сільського господарства Франції Анні Женевард зустрінеться зі своїм польським колегою у Варшаві найближчими днями, щоб «порівняти їхні списки заперечень» щодо угоди, заявив у вівторок міністр закордонних справ Радослав Сікорський. Торгівельна угода була важливим елементом останніх двосторонніх переговорів з Парижем, додав він.

Протягом 20 років Європейський Союз намагався домовитися про торгівельну угоду з асоціацією Mercosur, членами якої є Аргентина, Бразилія, Уругвай і Парагвай. Попри несхвалення Франції, це ще можна зробити цього року.

Деякі країни Європейського Союзу, зокрема Франція, Польща, Італія та Австрія, висловлюють занепокоєння і виступають проти укладення торгівельної угоди з Mercosur через кілька ключових причин:

  • знищення Амазонських лісів – критики угоди стверджують, що її укладення може призвести до посилення вирубки тропічних лісів у Південній Америці, особливо в Бразилії, щоб звільнити місце для сільськогосподарських угідь;
  • відсутність екологічних гарантій: на думку опонентів, угода недостатньо чітко зобов’язує країни Mercosur дотримуватися екологічних стандартів і боротися зі зміною клімату;
  • конкуренція для європейських фермерів: угода відкриває європейський ринок для імпорту сільгосппродукції з Mercosur (м’ясо, соя, цукор тощо). Це може негативно вплинути на фермерів ЄС, які не зможуть конкурувати з дешевшими продуктами з Південної Америки, де стандарти виробництва часто нижчі;
  • якість і стандарти: європейські країни побоюються, що продукція з Mercosur не відповідатиме високим стандартам безпеки харчових продуктів, які діють в ЄС.

Довідка. Mercosur (Меркосур), або Південний спільний ринок (Mercado Común del Sur іспанською), — це регіональне економічне об’єднання країн Південної Америки, створене 26 березня 1991 року для сприяння економічній інтеграції, торгівлі, та політичній співпраці між його членами.

Раніше USM повідомляв, що в ЄС стурбовані масовим імпортом добрив з Росії та Білорусі.



Наш Telegram канал