Трейдери можуть частіше ставати власниками портової інфраструктури, — думка

Трейдери можуть частіше ставати власниками портової інфраструктури, — думка


Фінансовий директор компанії «АгроВіста» Павло Фесюк поділився думкою, що після цього сезону галузь може побачити перерозподіл власників портової інфраструктури і консолідацію ринку.

Про це Фесюк розповів в інтерв’ю Latifundist.

Експерт відзначив тенденцію до придбання елеваторів замість їхнього будівництва, припускаючи, що наступним етапом може стати купівля портової інфраструктури. Фесюк також не виключає, що після завершення поточного сезону відбудеться зміна структури власності в портах, а ринок може перейти до моделі, де трейдер володіє усім логістичним ланцюгом, включно з портовими потужностями.

«Той, хто зможе побудувати повний і максимально широкий ланцюжок до кінцевого споживача — незалежно, чи це трейдер, чи виробник — той закріпиться на ринку. Усі інші компанії залишаться формальними, з офісом на папері та найманими працівниками», — зазначив експерт.  

Павло Фесюк також відзначив активізацію діяльності великих міжнародних компаній, як-от ADM, Bunge, Cargill, Dreyfus тощо, які переорієнтовуються на закупівлі на умовах FOB. 

«Геніальних рішень у частині CIF в українських компаній поки немає. На цьому ринку домінують ABCD, які мають портову логістику в країнах призначення: COFCO — у Китаї, Bunge — Європа, Південна Америка, Cargill — Європа, Азія. У нас немає власних портів чи інвестицій в порти за кордоном. Навіть маючи невелику земельну ділянку в порту В’єтнаму, ми не володіємо власним портом, де могли б приймати продукцію й організовувати origination безпосередньо на місці», — зазначив експерт.

Раніше USM розповідав, що «АгроВіста» залучила $5 млн кредиту від Sense Bank.



Стрічка новин
Наш Telegram канал