Товарообіг між Україною та Південною Кореєю в агросекторі складає лише $200 млн на рік, — Мінагро
Україна та Республіка Корея обговорили розширення співпраці в агросекторі та можливі напрями співробітництва.
Нині товарообіг між Україною та Республікою Корея в агросекторі складає лише 200 млн доларів на рік, заявив міністр агрополітики Віталій Коваль.
Україна постачає кукурудзу, пшеницю, соняшникову олію. Тому є перспективи для розширення співпраці в галузі глибинної агропереробки.
Зокрема, в Україні швидко розвиваються галузь виробництва їжі швидкого приготування. А в Республіки Корея є гарний досвід і сучасні технології в цій сфері. Якщо об’єднати зусилля, то можна разом виробляти таку продукцію та експортувати її в треті країни, і це треба розпочинати робити вже зараз, зазначив Коваль.
Також один з напрямів – виробництво сільгосптехніки. Зокрема, тракторів невеликої потужності.
За словами Коваля, стратегія України – якісний перехід від аграрної моделі економіки до агроіндустріальної, розвиток глибинної переробки та збільшення виробництва продукції з доданою вартістю. Нині тонна української агропродукції, яка йде на експорт, оцінюється в 309 доларів. А, до прикладу, в Італії 2970 доларів, Польщі – 1560 доларів. Тому для агросектору важливо перейти на глибинну переробку, щоб збільшити вартість експорту та бути конкурентоспроможними на світовому ринку. Республіка Корея якраз має гарний досвід в сфері переробки.
Міністр агрополітики також запросив корейську сторону приєднатися до гуманітарної ініціативи президента Володимира Зеленського Grain from Ukraine щодо допомоги країнам, які стикаються з гострою нестачею продовольства.
Зі свого боку представники Республіки Корея висловили готовність підтримувати Україну та розширювати співпрацю в сільськогосподарському секторі.
Раніше USM повідомляв, що Південна Корея виділяє $6 мільйонів на підтримку Grain from Ukraine.