ТІС планує оскаржити в суді рішення Мінінфраструктури щодо корабельних зборів

ТІС планує оскаржити в суді рішення Мінінфраструктури щодо корабельних зборів


В Україні з 26 квітня скасували дозвіл приватним компаніям отримувати половину корабельних зборів в морському порту «Південний». Найбільша стивідорна компанія України, ТІС, планує оскаржити це рішення в суді.

НАБУ 26 квітня повідомило про скасування Мінінфраструктури норм щодо отримання приватними компаніями частини корабельних зборів у морському порту «Південний». 

Згодом Міністерство надало роз’яснення, мотивуючи рішення нестачею фінансування АМПУ під час війни. ТІС вважає це рішення незаконним та має намір найближчим часом оскаржити його у суді, повідомили в компанії.

«Ми – найбільші учасники галузі морських вантажоперевезень та найбільші інвестори у розвиток української інфраструктури – вкотре отримуємо надзвичайно вагому інформацію, що безпосередньо впливає на тисячі наших співробітників, не із прозорого діалогу з державою, не у рамках консультацій, а із соціальних мереж силового відомства. Це, поміж іншого, дає нам підстави вважати обґрунтування про брак коштів у АМПУ – фіктивним, а рішення МІУ продиктованим не інтересами галузі, а тиском силовиків», — йдеться у повідомленні. 

У «ТІС» зазначили, що підприємства компанії є стратегічними учасниками української економіки. За 30 років компанія інвестувала понад $1 млрд власних коштів у розвиток галузі, але її інтереси та вагомість внеску в національну економіку не беруться до уваги при прийнятті важливих індустріальних рішень. 

«Ми вважаємо скасування норм наказу про розщеплення корабельних зборів необгрунтованим, незаконним та шкідливим для стратегічної галузі економіки. Нехтування інтересами приватних інвесторів дискредитує будь-які зусилля щодо залучення капіталу в Україну», — додали в «ТІС».

Компанія заявила, що частка корабельного збору, яку вона законно отримувала кілька років, накопичувалась на цільовому рахунку для підтримання глибин у робочому та безпечному для судноплавства стані. Глибини створили коштом «ТІС» —  із 1,5 метра до 15 метрів — що відкрило великим суднам доступ у Лиман та забезпечило державі додатково понад $245 млн надходжень у вигляді портових зборів. 

Приватні інвестори створили точку прибутковості для держави та справедливо розраховували принаймні на розподіл витрат на підтримання глибин. 

«Натомість, нас роками перевіряють різні силові структури, кошти із цільового рахунку використовувати за призначенням ми не можемо, а тепер скасовано навіть такий недосконалий інструмент взаємодії держави з інвестором. Водночас, уже понад 5 років ми чекаємо від Міністерства інфраструктури розробки більш справедливого та економічно обгрунтованого порядку компенсації приватних капіталовкладень у сфери, які є зоною відповідальності державних структур, але не отримуємо жодних приводів для оптимізму», — зауважили в «ТІС».

Компанія планує звернутися до суду, аби оскаржити рішення, яке може на довгі роки закрити Україні будь-які можливості залучення іноземних інвесторів. 

Читайте також: АМПУ матиме 100% корабельних зборів у «Південному»



Стрічка новин
Наш Telegram канал