Вибір страхової компанії при оформленні Зеленої картки

Вибір страхової компанії при оформленні Зеленої картки


Планування поїздки за кордон на власному авто має починатися з оформлення спеціальної міжнародної страховки — Зелена картка. Поліс входить до переліку обов’язкових документів при виїзді за межі України та стоїть на одному ступені по важливості з водійським посвідченням та техпаспортом.

Що таке Зелена картка на автомобіль?

Зелена картка — це страхування цивільно-правової відповідальності водія, який планує їздити за кермом за кордоном. Страховка діє у низці держав, які підписали угоду «Зелена карта», а це вся Європа, а також деякі країни Азії та Африки.

Переваги поліса складно переоцінити:

  • За допомогою Зеленої картки водій не платить за збитки, що заподіяні третім особам внаслідок дорожньо-транспортної пригоди з його вини. Відповідно до умов страхування, виплата лягає на плечі страхової компанії, з якою укладено договір. Ліміти відшкодування в кожній країні індивідуальні, бо встановлені законодавством. Ризики, що сум не вистачить для покриття збитків (по майну та життю/здоров’ю) і водію доведеться оплачувати різницю, зведені до нуля.
  • Поліс дозволяє вирішити наслідки аварії максимально швидко та без зайвих проблем, оскільки процес урегулювання ДТП уніфікований.
  • Страховка гарантує водію, що йому не випишуть штраф під час перевірки, оскільки їзда за кордоном без страхування вважається серйозним правопорушенням.

Як вибрати страхову компанію при оформленні поліса

Принцип дії та умови Зеленої картки однакові для всіх страхових компаній. Крім цього, регулятор ринку (Моторно-транспортне бюро України) запроваджує єдині тарифи для цього виду страхування, тому в усіх СК немає конкуренції за ціною.

З огляду на факти, здавалося б, що вибір страхової компанії не відіграє ключову роль для клієнтів. Однак це не так. Від надійності страхового партнера залежить якість захисту та комунікації. Рейтинг страхових тому підтвердження.

Виділимо три критерії при виборі страховика:

1. Чинна ліцензія

Не всі страхові компанії мають право реалізовувати Зелену картку. Звертайте увагу, чи є ліцензія у страховика, з яким ви збираєтесь оформити договір. Щоб убезпечити себе, не купуйте поліс в сумнівних місцях, оскільки шахрайство з паперовими бланками страховки все ще трапляється.

Сьогодні оформити поліс можна онлайн без відвідування офісу страхової компанії. Готовий договір відправляється на електрону пошту страхувальника. 

Перевірити його можна на офіційному сайті МТСБУ за унікальним номером.

2. Рейтинг страхової компанії

Вивчайте відгуки та оцінки страховика на незалежних ресурсах, щоб розуміти, наскільки компанія є клієнтоорієнтованою. Якщо СК зарекомендувала себе не з кращого боку, варто відмовитись від її послуг, щоб не отримати негативний досвід при реєстрації страхової події.

3. Умови обслуговування

Прозорість інформації, високий рівень сервісу, цілодобова підтримка — усі ці моменти говорять про професіоналізм СК. У разі аварії за кордоном ви зможете безперешкодно зв’язатися зі страховиком і уточнити деталі, що цікавлять, по процесу оформлення ДТП.

#промо



Наш Telegram канал